نخستین تور مجازی گردشگری در الکامپ

نخستین تور مجازی گردشگری در الکامپ

نخستین سامانه تور مجازی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، برای نمایش ۳۶۰ درجه و ۳ بعدی مراکز ثبت جهانی شده در نمایشگاه الکامپ معرفی است.

در سالن دولت الکترونیکی نمایشگاه الکامپ بیست و یکم، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ازجمله سازمان‌هایی است که جنس خدمات آن برای عموم ملموس‌تر است.

در نمایشگاه امسال این سازمان در کنار معرفی چندین خدمت الکترونیکی ازجمله سامانه بلیت الکترونیکی، سامانه نظارت بر اماکن اقامتی و سامانه گردشگری مجازی، برای نخستین بار سامانه تور مجازی را نیز معرفی کرده است.

صادق مردانی معاون فاوا مرکز فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره این سامانه توضیح می‌دهد: در سامانه تور مجازی به آدرس vtour.ichto.ir مراکز ثبت جهانی شده با استفاده از تصویربرداری پاناروما به‌صورت ۳۶۰ درجه و ۳ بعدی به مخاطب نمایش داده می‌شود و کاربر می‌تواند با ابزار موس یا ابزار صفحه لمسی در صفحه حرکت کند به‌طوری‌که احساس حضور در آن مکان بازسازی می‌شود.

وی گفت: در فاز نخست، ۱۸ مرکز که به ثبت جهانی رسیده‌اند در این سامانه قرار داده شده‌اند که در حال حاضر سامانه به بازدیدکنندگان نمایشگاه در الکامپ معرفی می‌شود و تا پایان هفته برای استفاده عموم روی پورتال سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قرار خواهد گرفت.