سیا ابر پردازشی خود را توسعه می‌دهد

سیا ابر پردازشی خود را توسعه می‌دهد

سازمان جاسوسی آمریکا «سیا» به منظور حفظ توانایی‌های خود در فضای دیجیتالی، ابر پردازشی خود را که با اهداف تجاری در سال ۲۰۱۳ میلادی با کمک شرکت آمازون راه‌اندازی کرد، توسعه می‌دهد.

به گفته ترزا اسمتزر یکی از مدیران اداره نوآوری دیجیتال سی‌آی‌ای، بهره‌مندی از یک فضای پردازش ابری امن شیوه عملکرد این سازمان را متحول کرده است.

یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان‌های دولتی و عمومی و به‌طور خاص سازمان‌های اطلاعاتی که سیا در رأس آ‌ن‌ها قرار دارد، همگام شدن این استارت‌آپ‌ها است. استارت‌آپ‌ها دارای فرهنگ نوآوری مستمر هستند و این رویکرد همواره موقعیت آن‌ها را در خط مقدم بازار حفظ می‌کند.

در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی ابر تجاری سی‌آی‌ای اقدامی بسیار پرخطر بود و هیچ تضمینی برای عملکرد صحیح آن وجود نداشت اما اکنون این سازمان موفق شده است بخش عظیمی از حجم کاری خود را به این ابر پردازشی منتقل کند و قابلیت‌هایی را به دست آورد که پیش از این یک رویا بود.

هفته گذشته سی‌آی‌ای به یک دیتاسنتر محرمانه متصل شد که تمام ۱۶ سازمان اطلاعاتی آمریکا در تمام سطوح اطلاعاتی به‌طور زنده با آن ارتباط دارند و برای اولین بار مجموعه واحدی از ابزارها به همراه آخرین فناوری‌ها و قابلیت انعطاف‌پذیری لازم برای پاسخگویی سریع به‌طور مشترک در اختیار این سازمان‌ها قرار گرفته است.