قیمت بیت‌کوین در ایران از ۴۵ میلیون تومان عبور کرد

قیمت بیت‌کوین در ایران از ۴۵ میلیون تومان عبور کرد

قیمت بیت‌کوین با یک جهش از مرز ۱۰ هزار دلار گذشت و در ایران قیمت این ارز دیجیتال از ۴۵ میلیون تومان عبور کرد.

قیمت بیت‌کوین به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده مطرح و رایج در دنیا در چند روز اخیر روند صعودی داشته است و روز گذشته با یک جهش از حدود ۹۶۰۰ دلار به ۱۰۳۶۹ دلار افزایش یافت. همچنین قیمت این ارز دیجیتال نیز با توجه به رقم اعلام شده از سوی صرافی‌های آنلاین بیت‌کوین در ایران از ۴۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان به ۴۵ میلیون و ۶۱۴ هزار تومان افزایش یافته است.

یک فعال در حوزه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده از جمله بیت‌کوین گفت: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یک ریسک است؛ آن‌هم برای ایرانی‌ها که همیشه به سرمایه‌گذاری‌های کلان و سودآور مانند سرمایه‌گذاری در بورس، موسسه‌های مالی و اعتباری، طرح‌های دولتی و خصوصی و غیره بی‌اعتماد هستند اما یک مساله مهم این است که ارز دیجیتال بیت‌کوین از سال گذشته تا به امروز دچار افزایش قیمت بسیار زیادی شده است و با توجه به همین مسئله فعلا نمی‌توان انتظار داشت که روند افزایش قیمت بیت‌کوین قطع شود یا شاهد کاهش قیمت این ارز دیجیتال باشیم.

او افزود: مردم باید توجه داشته باشند که سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یک سرمایه‌گذاری خطرپذیر است و ممکن است در آینده هر اتفاقی رخ دهد زیرا بانک مرکزی ایران و بسیاری از بانک‌های مرکزی خارجی و نهادهای قانون‌گذاری خارجی هنوز قوانینی برای این ارز دیجیتال تصویب نکرده‌اند و این ارز در یک فضای خاکستری به کار خود در ایران ادامه می‌دهد. این در حالی است که استقبال از بیت‌کوین برای خرید در ایران از سوی افشار مختلف به خصوص بازرگانان برای امور تجاری چشمگیر است.