برگزاری رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری جنوب کشور در یزد
سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی یزد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبر داد

برگزاری رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری جنوب کشور در یزد

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی یزد گفت: رویداد استارت‌آپ ویکند در استان با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه یزد برگزار می‌شود.

محمدرضا نصیری، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری بزرگ‌ترین رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری جنوب کشور و اولین استارت‌آپ ویکند ملی گردشگری کویرنوردی در شهر جهانی یزد خبر داد.

نصیری از برگزاری بزرگ‌ترین استارت‌آپ ویکند گردشگری جنوب کشور و اولین استارت‌آپ ملی ویکند گردشگری کویرنوردی در استان خبر داد و گفت: نخستین استارت‌آپ ویکند ملی گردشگری کویرنوردی ۱۴ تا ۱۶ آذرماه باهدف تقویت روحیه ایده‌پردازی، ترویج گفتمان کارآفرینی و جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری با تکیه‌بر توانمندی‌های بالقوه استان در باغ جهانی دولت‌آباد یزد برگزار خواهد شد.

او افزود: این رویداد با حضور دانشجویان و فعالان گردشگری استان با توجه به نیازسنجی جامعه استانی و لزوم حرکت به سمت گفتمان کارآفرینی در استان و با تأکید بر استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه یزد برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد حضور جوانان و دانشجویان استان را در این استارت‌آپ بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: ایجاد انگیزه میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و ترویج و تقویت فرهنگ کارآفرینی یکی از دغدغه‌های نظام کنونی علم و فناوری کشور است لذا در این رویداد دانشجویان ایده‌پرداز، حضوری فعال خواهند داشت.

نصیری افزود: استارت‌آپ ویکند با همایش و سمینار متفاوت است؛ چنانچه استارت‌آپ ویکند یک اتفاق کاربردی، واقعی و اثرگذار است، تبدیل دانش به توانایی و سپس تولید ثروت یک موضوع کاملا ایرانی و اسلامی است که مصداق آموزشی و کارگاهی آن را برگزاری همین استارت‌آپ گردشگری در استان است.

این مقام مسئول هدف از برگزاری این رویداد بزرگ را فراهم شدن یک سری از ایده‌ها و خلاقیت‌های جدید در حوزه گردشگری عنوان کرد و ادامه داد: استارت‌آپ ویکند با همکاری دانشگاه پیام نور، اداره کل کار و رفاه اجتماعی و کانون کارآفرینی استان برگزار می‌شود و به یاری خداوند شاهد حضور گسترده دانشجویان، محققان و دوستداران بحث گردشگری در این رویداد بزرگ هستیم.

او بیان کرد: با توجه به اهمیت بحث کویرنوردی در شهرستان‌های یزد، اردکان، اشکذر، ابرکوه و بافق که از اهمیت بالایی برخوردار است و فعالیت‌های ورزشی در این شهرستان‌های در حال انجام است؛ همچنین اداره میراث فرهنگی استان یزد توجه ویژه‌ای به بخش کویر نوردی در این مناطق را دارد که در کنار ایجاد ورزش‌های سالم و مفرح این استارت‌آپ برگزار شود.