نشست صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر برگزار می‌شود
به میزبانی پارک فناوری پردیس معاونت علمی

نشست صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر برگزار می‌شود

مهدی صفاری‌نیا خبر داد: نشست سرمایه‌گذاری فناوری (TIM 2017) با حضور صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر کشورهای عضو دی-هشت آذرماه سال جاری به میزبانی کشورمان در پارک فناوری پردیس معاونت علمی برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی صفاری‌نیا، دبیر شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت (D-8 TTEN)، گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، نشست سال ۹۶ با حضور صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر از کشورهای مختلف و متخصصین این حوزه در پارک فناوری پردیس معاونت علمی برگزار خواهد شد.

رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی افزود: این نشست با رویکرد هم‌افزایی بین ص D-8 TTEN ندوق‌های مخاطره‌پذیر کشورها طراحی شده است و بخش‌های نشست شامل سخنرانی‌های کلیدی، پنل‌های بحث و گفتگو، ارائه تجربیات و مدل‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر برگزیده، ارائه داستان تعامل استارت‌آپ‌های منتخب با سرمایه‌گذاران، جلسه ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های نوپا (Pitch Deck) و کارگاه‌های آموزشی است.

وی گفت: موضوعات سرمایه‌گذاری شرکتی (CVC)، سرمایه‌گذاری مشترک (co-invest)، ارزش‌گذاری شرکت‌های نوپا، نقش دولت، قوانین مرتبط با صندوق‌ها و نیز کسب‌وکار فرشتگان سرمایه‌گذار توسط کارگروه علمی نشست به‌عنوان محتوای پنل‌های نشست انتخاب شده و از متخصصین این حوزه از کشورهای اسلامی برای ارائه آخرین دستاوردها و نظرات مرتبط دعوت به عمل آمده است.

صفاری‌نیا همچنین در خصوص شرکت‌کنندگان نشست اضافه کرد: متخصصین و سخنرانان از کشورهای اسلامی، صندوق‌های مخاطره‌پذیر، شرکت‌های نوپا و نمایندگان کشورها از بخش‌های مختلف علمی و فناوری برای حضور در این نشست اعلام آمادگی نموده و تاکنون ۲۴ سخنران و فعال حوزه سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر، بیش از ۴۰ صندوق داخلی و خارجی و ۱۰ شرکت نوپا برای حضور در این نشست اعلام آمادگی کرده‌اند.

نخستین نشست سرمایه‌گذاری فناوری دی-هشت (TIM 2017) با محوریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر ۱۳ و ۱۴ آذرماه سال جاری به میزبانی پارک فناوری پردیس معاونت علمی برگزار می‌شود.