پایان پنجمین اردوی کارآفرینی استارت‌آپ استان قزوین با معرفی برترین‌ها

پایان پنجمین اردوی کارآفرینی استارت‌آپ استان قزوین با معرفی برترین‌ها

پنجمین اردوی کارآفرینی استارت‌آپ استان قزوین به پایان رسید. رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در اختتامیه این اردو از حمایت ویژه از ایده‌های برتر خبر داد.

پنجمین اردوی کارآفرینی استارت‌آپ استان قزوین به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه و با همکاری شرکت یونیلیور با شناخت تیم‌ها و ایده‌های برتر به کار خود پایان داد.

در این رویداد بزرگ ۳ روزه که با استقبال گسترده علاقه‌مندان همراه شد، بیش از ۶۰ ایده مطرح شد که از میان آن‌ها ۱۰ ایده برتر با آرای شرکت‌کنندگان انتخاب و تیم‌ها تشکیل شدند و پس از ۳ روز کار تیمی و پرورش ایده‌ها، تیم‌ها موفق شدند ایده خود را به شکل محصول اولیه ارایه دهند که مورد بررسی هیأت داوران قرار گرفت و در نهایت پس از انجام داوری‌ها، ۳ تیم برتر انتخاب و ۲ تیم هم شایسته قدردانی شناخته شدند.

در این مسابقات تیم «دایه» که ایده نگهداری از کودک با استفاده از نرم‌افزار را ارایه داده بود، مقام اول را کسب کرد؛ تیم «گیم‌تراپی» با ایده فیزیوتراپی با استفاده از یک نمونه الکترونیکی و نرم‌افزار به مقام دوم رسید و تیم «کابین» که با ارایه برنامه مدیریت سازمانی، مقام سوم را به خود اختصاص داد؛ همچنین از تیم‌‌های بارنت و جزوه آزاد که به ترتیب در حوزه مسایل باربری و سامانه دانشجویی برای تبادل اطلاعات فعالیت کردند، قدردانی ویژه شد.

تیم‌های اول تا سوم این مسابقات به ترتیب سه میلیون، دو میلیون و یک‌ میلیون تومان جایزه نقدی دریافت کردند؛ این در حالی است که همه تیم‌های شرکت‌کننده در این اردوی کارآفرینی می‌توانند از حمایت‌ها و کمک‌های مادی و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بهره‌مند شوند.

مرتضی موسی‌خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در اختتامیه این مراسم در سالن آمفی‌تیاتر علامه رفیعی واحد قزوین گفت: بسیار خوشحالم جوانانی داریم که جهانی می‌اندیشند و دوست دارند تغییر ایجاد کنند و برای جامعه منشا اثر باشند و بدانند که ایده‌های برتر مورد حمایت ویژه ما قرار می‌گیرند.

موسی‌خانی با تجلیل از برگزارکنندگان این رویداد، افزود: حضرت علی (ع) می‌فرمایند: «آنکه به آینده می‌‌نگرد، بصیرترین است و آنکه به آینده پشت می‌کند، سرانجام در وادی حیرت سرگردان می‌ماند»؛ پس ما اگر بخواهیم آینده را ببینیم، سرعت تحولات تکنولوژی به کمتر از یک روز خواهد رسید و کسانی بقا خواهند داشت که بتوانند خود را با این تغییر و تحولات هماهنگ کنند.

او اظهار کرد: یک موسسه آمریکایی در تحقیقی اعلام کرده بود در منطقه آسیا ۲ کشور هستند که می‌توانند عضو ۱۰ کشور برتر دنیا شوند که یکی از آن‌ها ایران است و آن‌هم به دلیل وجود نسل جوان، باهوش و علاقه‌مند به آموزش عالی است؛ حال اگر این نسل جوان در دانشگاه تنها یک مدرک اخذ کند، هیچ‌گاه نخواهد توانست ایران را عضو ۱۰ کشور برتر جهان کند، اما اگر این ظرفیت‌ها به سمت خلاقیت، نوآوری و تحول‌گرایی حرکت کند می‌تواند منشأ تحولات بزرگ برای جامعه شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین به دانشجویان و علاقه‌مندان به کارآفرینی گفت: بنده ۲۶ سال است که رییس دانشگاه هستم و به جرات می‌‌گویم که در حال حاضر بهترین دوران را پشت سر می‌گذاریم، زیرا از مقام معظم رهبری تا رییس‌جمهوری، معاون علمی و فناوری، بدنه دولت، فرهاد رهبر، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و همه مسئولان کشور از کارآفرینی حمایت می‌کنند، پس جا دارد از این فرصت نهایت بهره را ببرید و در این زمینه تلاش کنید.

موسی‌خانی بیان کرد: ما در حال توسعه فضای حمایتی در واحد قزوین هستیم و شرایط بسیار مطلوبی برای دارندگان ایده‌‌های خوب فراهم شده که ایده خود را به محصول تبدیل کنند و یک ایده اگر مطلوبیت برتر، قابلیت برتر و موقعیت استراتژیک پایدار خلق کند و برای جامعه مفید باشد، به شدت مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

او با توجه به تاریخچه شکل‌گیری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: این دانشگاه از هیچ ساخته شد و تاکنون فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته، اما حالا به نگینی تبدیل شده است که در کنار امکانات و ساختار برتر فیزیکی، دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان آن در بهترین دانشگاه‌های کشور و جهان در حال تدریس و ادامه تحصیل هستند.

سلیمان اسماعیل‌زاده‌، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در این مراسم با قدردانی از بخش‌های مختلف دانشگاه در همکاری و حمایت از برگزاری اردوی استارت‌آپ به تشریح روند آن پرداخت و از حمایت جدی از ایده‌های برتر و مفید خبر داد.

در پایان مراسم اختتامیه از عوامل و دست‌اندرکاران این اردوی کارآفرینی با اهدای لوح یادبود، قدردانی شد.