ارتقای امنیت‌ برای توزیع‌کنندگان برنامه‌های سامانه‌های‌ هوشمند همراه

ارتقای امنیت‌ برای توزیع‌کنندگان برنامه‌های سامانه‌های‌ هوشمند همراه

یکی از مواردی که امنیت سامانه‌های هوشمند همراه را به مخاطره می‌اندازد، درگاه‌های عرضه و توزیع برنامک‌ها است. با توجه به استفاده روزافزون از سامانه‌های هوشمند همراه در بین اقشار مختلف جامعه و قابلیت‌های بسیاری که دستگاه‌های تلفن همراه در اختیار کاربران قرار می‌دهند، تضمین امنیت سامانه‌های هوشمند همراه حائز اهمیت است.

فروشگاه‌های برنامک نقش مهمی را در تضمین امنیت گوشی‌های هوشمند ایفا می‌کنند و در صورت رعایت توصیه‌های امنیتی می‌توانند از کاربران در مقابل توسعه‌دهندگان بدافزارها و برنامک‌های ناامن محافظت کنند. برای این منظور، ضروری است تا توصیه‌های امنیتی برای این بخش از زیست‌بوم برنامک‌ها شناسایی شوند.

در این سند، توصیه‌های امنیتی به‌منظور مقابله با ریسک‌های امنیتی مطرح در زیست‌بوم برنامک‌ها و در جهت حفظ امنیت و حریم خصوصی استفاده‌کنندگان در حوزه بازارهای توزیع برنامک‌های گوشی‌های هوشمند تدوین شده‌اند. در این راستا، بر اساس توصیه‌های مطرح شده از سوی استانداردهای معتبر جهانی بررسی‌های لازم بر روی توصیه‌های امنیتی برای توزیع‌کنندگان برنامک‌های سامانه‌های هوشمند همراه صورت گرفته و به طور خلاصه و متناسب با شرایط حاکم بر فضای مجازی داخل کشور ارایه شده است.

جهت دانلود مطلب به‌صورت کامل کلیک کنید