اپلیکیشن راهنمای هفته پژوهش طراحی شد

اپلیکیشن راهنمای هفته پژوهش طراحی شد

دبیر هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش در سال ۱۳۹۶ از امکان استفاده از اپلیکیشن راهنمای هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار در گوشی‌های همراه بازدیدکنندگان خبر داد.

مجید متقی‌طلب، رییس پارک علم و فناوری گیلان در خصوص استفاده از اپلیکیشن نمایشگاهی در هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری گفت: رصد نیاز مخاطبان در سال‌های گذشته و همچنین تنوع فناوری‌ها، استفاده از رسانه‌های نوین برای معرفی کامل و دسترسی آسان مخاطبان به محتوای نمایشگاه ضروری به نظر می‌رسید.

او افزود: همچنین تغییر ذائقه و کشش تقاضای مخاطبان برای تسهیل و تسریع اطلاع‌رسانی و دسترسی جامع‌تر و هوشمند به اطلاعات نمایشگاه از طریق رسانه‌های نوین خصوصا اپلیکیش‌های تلفن همراه سبب شد تا طراحی و پیاده‌سازی اولین راهنمای نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن‌بازار را پیگیری و اجرایی شود.

متقی‌طلب با اشاره به حجم وسیع و متنوعی از فناوری‌ها در نمایشگاه تصریح کرد: درخواست و اعلام نیاز مخاطبان و ناممکن بودن معرفی حجم وسیع و متنوعی از فناوری‌ها بدون استفاده از ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی منجر به تولید این اپلیکیشن شد تا بتوانیم با آن، امکان دسترسی به نقشه نمایشگاه، اطلاعات شرکت‌ها و اطلاعات فناوری‌ها را دسته‌بندی تا به آسانی در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

دبیر هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری افزود: این اپلیکیشن اندرویدی امکان برگزاری جشنواره‌های امتیازی بر اساس مشارکت در نظرسنجی‌ها یا بازدید گسترده‌تر و دقیق‌تر از نمایشگاه را به وجود آورده و در طراحی آن امکان نظرسنجی آنلاین نیز گنجانیده شده است.

متقی‌طلب در خصوص امکانات راهنمای نمایشگاه هجدهم گفت: نقشه نمایشگاه به صورت آنلاین و با قابلیت ویرایش و به‌روزرسانی در دسترس بوده و امکان دستیابی به مکان دقیق از طریق اسکن کدهای QR نصب شده در نقاط مختلف نمایشگاه را به وجود می‌آورد. با استفاده از این تکنولوژی بدون نیاز به اینترنت و جی‌پی‌اس افراد می‌توانند مکان دقیق خود را با اسکن نزدیک‌ترین کد QR بر روی نقشه پیدا کنند.

رییس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به مزایای دیگر این اپلیکیشن گفت: در این راهنما، شرکت‌کنندگان می‌توانند به طور آزادانه نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح و در قالب پرسش‌نامه در نظرسنجی و ارزیابی غرفه داران و فناوران مشارکت کنند.

متقی‌طلب در خصوص دسترسی آسان به اطلاعات نمایشگاه ادامه داد: افراد می‌توانند بر اساس موضوع فعالیت، نام موسسات یا نام و نوع فناوری، اطلاعات خود را در اپلیکیشن جست‌وجو کرده و از مکان دقیق آن‌ها بر روی نقشه مطلع شوند.

در خصوص آخرین وضعیت این راهنما گفت: از ابتدای آذرماه پنل اختصاصی غرفه‌ها در اختیار غرفه‌داران قرار خواهد گرفت تا اطلاعات خود را بروز کنند و طبق برنامه پیش‌بینی شده از ۱۵ آذرماه اپلیکیشن برای دانلود شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان منتشر خواهد شد.