جزییات برنامه‌های جشنواره توان‌تک اعلام شد

جزییات برنامه‌های جشنواره توان‌تک اعلام شد

جشنواره توان‌تک، با هدف فرهنگ‌سازی اشتغال توان‌یابان و ایجاد زمینه‌های ارتباط موثر استارت‌آپ‌ها با توان‌یابان، از ۲۱ تا ۲۴ آذر، در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می‌شود.

یکی از اهداف رویداد توان‌تک، آموزش دادن به توان‌یابان و خانواده‌های آنها، هم‌چنین فرهنگ‌سازی در کارفرمایان است. برگزاری نمایشگاه با حضور استارت‌آپ‌ها باعث می‌شود کسب‌وکارها با توان‌یابان و مهارت‌هایشان آشنا شوند و توان‌یابان هم با موقعیت‌های شغلی و فضای کاری استارت‌آپ‌ها ارتباط موثر برقرار کنند. از آنجا که استارت‌آپ‌ها انعطاف‌پذیری بالایی برای پذیرش توان‌یابان در موقعیت‌های شغلی مختلف دارند، پیش‌بینی می‌شود رویداد توان تک، فرصت‌های شغلی قابل توجهی را برای توان‌یابان فراهم کند.

یکی از بخش‌های اصلی این رویداد، نمایشگاه توان‌تک است. در این نمایشگاه، استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهایی که در حال حاضر با توان‌یابان همکاری دارند یا تمایل به استخدام ایشان دارند حضور خواهند داشت. در کنار آن‌ها، استارت‌آپ‌هایی که توسط توان‌یاب‌ها راه‌اندازی شده نیز به ارایه خدمات و محصولات خود خواهند پرداخت.

با هدف افزایش مهارت‌های توان‌یابان، کارگاه‌های آموزشی تخصصی متعددی نیز در راستای توانمندسازی و آشنا کردن ایشان با الزامات اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات برگزار می‌گردد. کارگاه‌های برنامه‌نویسی، مهارت‌های راه‌اندازی کسب‌وکار، تولید محتوا، بازاریابی دیجیتالی و مذاکرات استخدام از جمله کارگاه‌هایی هستند که در این رویداد چهار روزه برگزار می‌شوند. این کارگاه‌ها توسط افراد سرشناس و مطرح، به منظور انتقال تجربه و ارایه داستان‌های موفقیت‌ها و شکست‌هایشان اجرا خواهد شد.

در بخش ارایه نیز، استارت‌آپ‌هایی که بنیان‌گذارشان توان‌یاب است با استارت‌آپ‌هایی که خدماتی برای توان‌یاب‌ها ارایه می‌کنند یا ایده‌هایی برای ارایه خدمات به توان‌یاب‌ها دارند به رقابت خواهند پرداخت و برنده مسابقه علاوه بر دریافت تندیس توان‌تک، جوایز نقدی ویژه‌ای نیز دریافت خواهند کرد.

ثبت‌نام اولیه استارت‌آپ‌هایی که مایل هستند در نمایشگاه یا مسابقه شرکت داشته باشند از دیروز آغاز شده است و هیات داوران پس از بررسی ثبت‌نام کنندگان بر اساس معیارهای جشنواره، فهرست نهایی استارت‌آپ‌ها را جهت حضور در توان‌تک اعلام خواهد کرد.

برای ثبت‌نام و حضور در رویداد توان‌تک، می‌توانید از طریق وب‌سایت مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد اقدام کنید.