معرفی استارت‌آپ؛ فلای: شبکه اجتماعی تیم‌های استارت‌آپی

معرفی استارت‌آپ؛ فلای: شبکه اجتماعی تیم‌های استارت‌آپی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کنونی کارآفرینان برای شروع یک استارت‌آپ تشکیل تیم است. تشکیل تیم اولین و مهم‌ترین بخش تشکیل یک استارت‌آپ موفق است. زیاد دیده‌ایم که یک استارت‌آپ با وجود یک ایده مناسب و جذاب و با وجود اینکه یک مشکل واقعی را شناسایی کرده‌اند شکست می‌خورند و سرانجامی ندارند. وجود متخصص‌ها و مهره‌های اصلی مورد نیاز در یک تیم یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید به آن توجهی ویژه شود.

علاوه بر این افراد تیم می‌بایست از نظر شخصیتی و هدفی که دنبال می‌کنند نیز باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. قطعا فردی که برنامه مهاجرت در پیش دارد نمی‌تواند هم‌موسس خوبی برای ما باشد یا اگر شخصی از نظر شخصیتی فرهنگی و عقیدتی با ما تفاوت‌های زیادی داشته باشد نیز گزینه مناسبی برای هم‌موسس بودن نیست.

همچنین سرمایه‌گذاران خطرپذیر نیز توجهی ویژه به کیفیت تیم بنیان‌گذار دارند و این توجه در اندازه‌ای است که حتی اگر شما مشکلی بزرگ را شناسایی کرده باشید اما از نظر سرمایه‌گذار تیم شما ویژگی‌های لازم برای انجام دادن و پیاده‌سازی آن ایده را نداشته باشد قطعا در جذب سرمایه نیز با شکست مواجه خواهید شد.

حال شاید بپرسید پس باید برای تشکیل یک تیم با پتانسیل و با انگیزه چه باید کرد؟

در ابتدا شما باید دارای یک تخصص مربوط با حوزه مربوطه باشید. اینکه صرفا شما ایده‌ای در سر دارید به شما کمک چندانی نخواهد کرد و قطعا کار شما برای جذب افراد متخصص چندین برابر سخت‌تر خواهد بود. پس در مرحله اول شما می‌بایست دانش خود را در رابطه با استارت‌آپ‌ها و تخصص مربوط به خود افزایش دهید.

در مرحله بعد شما باید صبر پیشه کنید. چراکه تشکیل یک تیم پرقدرت و منسجم باعجله میسر نخواهد شد. عجله در تشکیل تیم و عدم شناخت کافی افراد باعث هرچه بی‌ارزش‌تر شدن تیم و پایین آمدن درصد بازدهی آن خواهد شد.

سپس شما باید بدانید برای پیاده‌سازی ایده‌ای که در سر دارید به چه تخصص‌هایی و در هر تخصص به چند نفر نیاز دارید. فهمیدن آن کار دشواری نیست با کمی تحقیق و پرس‌وجو از افراد حوزه کارآفرینی و استارت‌آپ‌ها به پاسخ خواهید رسید.

بعد از آن بهتر است به یک سطحی از خودشناسی رسیده باشید و بدانید شما چه شخصیتی دارید و با چه افرادی می‌توانید نزدیک‌تر و صمیمی‌تر باشید و با چه افرادی ناسازگار هستید. فراموش نکنید که هم‌بنیان‌گذار چندین برابر یک دوست به شما نزدیک خواهد بود پس باید چندین برابر در انتخاب آن وسواس و دقت به خرج داد.

بعد از رعایت تمام موارد بالا شما می‌توانید از طریق شبکه اجتماعی استارت‌آپ فلای که دقیقا باهدف ایجاد ارتباط بین کارآفرینان برای یافتن هم‌تیمی و هم‌موسس ساخته و طراحی شده است اقدام به یافتن افراد موردنظر خود کنید. در ادامه کمی در رابطه با این وب‌سایت کاربردی و ویژگی‌های آن بحث خواهیم کرد.

استارت‌آپ فلای اولین شبکه اجتماعی یافتن هم‌موسس و هم‌تیمی برای تشکیل و تکمیل تیم‌های استارت‌آپی هست.

این شبکه اجتماعی باهدف رشد و شکوفایی جامعه کارآفرینی طراحی شده و هدف اصلی آن رشد روزافزون تعداد استارت‌آپ‌های موفق در کشور هست.

در استارت‌آپ فلای شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن و با استفاده از قسمت فیلتر کاربران شخص مورد نظر خود را در هرجایی از ایران بیابید سپس به او درخواست دهید و در صورت قبول درخواست از طرف آن شخص شما می‌توانید با استفاده از سیستم چت آنلاین و پیام خصوصی با او بیشتر آشنا شوید و بعدازآن وقت خود را برای ملاقات حضوری با شخص موردنظر صرف کنید.

شما می‌توانید در استارت‌آپ فلای استارت‌آپ خود را معرفی کنید و به جذب افراد مورد نیاز تیم خود بپردازید. حتی اگر شما فقط ایده‌ای در سر دارید و در حال حاضر هیچ هم‌تیمی ندارید می‌توانید صفحه‌ای بسازید و اشخاص موردنیاز برای عملی کردن ایده خود را بیابید.

همچنین در این وب‌سایت شما می‌توانید شبکه دوستان خود را گسترش دهید تا از تجربیات و کمک‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

در استارت‌آپ فلای می‌توانید تجربیات و اطلاعات مربوط به دنیای کارآفرینی را روی صفحه‌عمومی پست کنید و با دیگر اعضا بر سر آن موضوع به تبادل‌نظر و بحث بپردازید.

قابلیت دیگر استارت‌آپ فلای بخش سوال و جواب آن است که شما در این بخش می‌توانید سوال‌های مربوط به کارآفرینی خود را بپرسید و یا به سوالات دیگران پاسخ دهید و آن‌ها را راهنمایی کنید.

با استارت‌آپ فلای و ویژگی‌هایی که در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد شما دیگر نیازی به‌صرف وقت و هزینه‌های زیاد برای شرکت در رویدادهای حضوری و کم‌بازده تشکیل تیم ندارید و به‌راحتی بانک اطلاعاتی قدرتمندی از افراد متخصص در سراسر ایران در اختیار شما قرار دارد.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت فلای مراجعه کنید.