استارت‌آپ‌ها ایده‌های کوچک اقتصادی را جهانی می‌کنند

استارت‌آپ‌ها ایده‌های کوچک اقتصادی را جهانی می‌کنند

محمد گوهریان عصر امروز در نشست خبری ضمن اظهار خرسندی از برگزاری نخستین استارت‌آپ ویکند بانوان در اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت: استارت‌آپ ویکند یک رخداد آموزشی مطرح در سراسر جهان است که در آن طی ۵۴ ساعت افراد به‌صورت گروهی کار می‌کنند و از دل این همفکری و همکاری کسب‌وکاری جدید به وجود می‌آید.
دبیرکل اتاق بازرگانی اصفهان اذعان داشت: در کشور ما تاکنون استارت‌آپ‌های موفقی وجود داشته‌اند و امیدواریم استارت‌آپ ویکند بانوان نیز جزو موفق‌ترین و برجسته‌ترین استارت‌آپ‌های کشور قرار بگیرد.
وی ادامه داد: استارت‌آپ‌ها برگرفته از الگوهای جهانی هستند و ما هم می‌توانیم جهانی فکر کنیم، اما در مقیاس کوچک‌تر افکار و ایده‌هایمان را عملی کنیم.

تأثیر استارت‌آپ‌ها بر زندگی افراد انکارناپذیر است
دبیرکل اتاق بازرگانی اصفهان عنوان کرد: استارت‌آپ‌ها ایده‌های کوچک اقتصادی را جهانی می‌کنند و برگزاری استارت‌آپ کمک‌رسانی به فعالیت‌های اقتصادی کوچک است و اتاق بازرگانی برای نخستین بار در کشور به برگزاری استارت‌آپی ویژه کسب‌وکار بانوان پرداخته است.
گوهریان بیان داشت: تسهیلاتی که اتاق بازرگانی در اختیار شرکت‌کنندگان در استارت‌آپ ویکند بانوان قرار می‌دهد، بیشتر در قالب مشاوره است، ولی ازلحاظ مالی هم تا حد امکان از شرکت‌کنندگان حمایت و پشتیبانی می‌شود.
وی افزود: در اتاق بازرگانی فضایی را برای همفکری و همکاری گروه‌های شرکت‌کننده در نظر گرفته‌ایم و به مدت سه روز حمایت‌هایی درزمینهٔ اسکان و رفاه افراد ترتیب می‌دهیم و سعی می‌کنیم با بهره‌گیری از بهترین اساتید اعضای گروه‌ها را راهنمایی کنیم تا نه‌تنها کسب‌وکار موردنظر خود را آغاز کنند، بلکه در آن به ثبات و پایداری برسند.
دبیرکل اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: هدف از برگزاری استارت‌آپ ویکند بانوان برگزاری سه روز پرشور نشاط برای بانوان در آخر هفته، به‌منظور اجرایی کردن ایده‌هایی است که تاکنون در ذهن خود داشته‌اند و مجالی برای به عمل درآوردنشان نداشته‌اند.

برگزاری ۱۰۰ استارت‌آپ در کشور تا پایان سال جاری
گوهریان تأثیر استارت‌آپ‌ها در زندگی افراد را بسیار قابل‌توجه دانست و گفت: افراد زیادی که تاکنون در استارت‌آپ‌های مختلف شرکت کرده‌اند عنوان می‌کنند که به‌راحتی می‌توانند زندگی خود را به دو دوره قبل از شرکت در استارت‌آپ و بعدازآن تقسیم کنند و این افراد اذعان می‌کنند که زندگی‌شان پس از شرکت در استارت‌آپ به‌مراتب پررونق‌تر از قبل شده است.
وی افزود: معاونت علمی فرهنگی ریاست جمهوری ۱۰۰ استارت‌آپ ویکند را تا آخر سال جاری در برنامه خود قرار داده است و قرار است از هر استارت‌آپ حداقل ۱ ایده به اجرا برسد که تا پایان سال حداقل با ۱۰۰ کسب‌وکار نو مواجه خواهیم شد و این امر برای پیشرفت اقتصادی کشور بسیار مؤثر است.
دبیرکل اتاق بازرگانی اصفهان زمان برگزاری نخستین استارت‌آپ ویکند بانوان در اتاق بازرگانی اصفهان را از ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۵ آذرماه تا ساعت ۸ شب روز جمعه ۲۷ آذرماه اعلام کرد و گفت: به‌طورقطع سه گروه برتر در این استارت‌آپ به کسب‌وکار نو و سودمندی خواهند پرداخت و با ثبات در فعالیت خود به پیشرفت وضعیت اقتصاد کشور کمک شایانی خواهند کرد.
گوهریان تأکید کرد: گروه‌های برگزیده موردحمایت و پشتیبانی اتاق بازرگانی اصفهان قرار خواهند گرفت و تمامی آموزش‌های لازم را در راستای به ثمر نشاندن طرح و ایده خود و اجرایی شدن آن کسب خواهند کرد.