بازگشت یاهو مسنجر با چهره‌ای جدید

بازگشت یاهو مسنجر با چهره‌ای جدید

سرویس قدیمی یاهو مسنجر هم طی چند ماه آینده کلاً بازنشسته خواهد شد.
اپلیکیشن جدید یاهو مشابه اپلیکیشن‌های چون واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر و سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان کار می‌کند و برای استفاده از آن باید با شماره تلفن همراه خود به آن وارد شوید (یا اکانت یاهو اگر البته هنوز پسورد آن را به خاطر دارید) و اپلیکیشن لیست تماس‌های شما را اسکن می‌کند و می‌بیند که چه کسی از دوستان شما از این اپلیکیشن استفاده می‌کند. (اگر اکانت یاهو داشته باشید لیست مخاطبان شما در مسنجر یاهو نمایش داده می‌شود)

اما این برنامه جدید پیام‌رسان یاهو ویژگی‌های خاص خود را هم دارد ازجمله اینکه می‌توانید عکس‌هایی با فرمت GIF را (از طریق سرویس تامبلر) جست‌وجو کنید و یا می‌توانید عکس‌هایی با اندازه بزرگ را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

در کنار نسخه‌های iOS و اندروید می‌توانید از اپلیکیشن روی وب (نسخه دسکتاپ) هم استفاده کنید و این چیزی مشابه Google Hangouts در Gmail است.

به گفته یک سخنگوی یاهو این شرکت نه صرفاً یک اپلیکیشن بلکه یک پلت‌فرم برای اتصال به سایر برنامه‌های یاهو تولید کرده و به‌زودی امکانات جدیدتری را هم به آن اضافه خواهد کرد.

در کنار این یاهو اپلیکیشن Mail خود را نیز با دیزاین جدید ارائه خواهد داد. پیش‌ازاین هم این شرکت Livetext را عرضه کرده بود که یک اپلیکیشن مشابه Snapchat است که برای ارسال و دریافت ترکیبی از ویدیوی زنده و متن کاربرد دارد.

یاهو نخستین بار سرویس مسنجر خود را در سال ۱۹۹۸ عرضه کرده بود. نسخه قدیمی یاهو مسنجر طی چند ماه آینده به‌طورکلی بازنشسته خواهد شد و این اتفاقی بود که سال قبل برای MSN Messenger مایکروسافت هم رخ داد.

اپلیکیشن‌های پیام‌رسان موبایلی حالا باعث تغییرات بزرگ در فضای ارتباطی شده‌اند و شرکت‌های بزرگ را به دنبال خود می‌کشانند.