اپلیکیشن مدیریت تلفن‌همراه کودکان ارایه شد

اپلیکیشن مدیریت تلفن‌همراه کودکان ارایه شد

درپی انتشار سند مراقبت از کودکان در فضای مجازی و تکالیف محول شده به اپراتورهای موبایل از سوی وزارت ارتباطات، اپلیکیشن مدیریت والدین بر تلفن‌همراه کودکان ارایه شد.

اپراتور تلفن همراه ایرانسل با هدف فراهم کردن امکان بهره‌مندی مناسب کودکان و نوجوانان از امکانات و فواید رسانه‌های دیجیتال، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و مدیریت والدین بر استفاده کودک از تلفن‌همراه، مجموعه اپلیکیشن «کودک‌من» را به‌صورت رایگان در اختیار مشترکان خود قرارداد.

این مجموعه شامل اپلیکیشن راه‌انداز «کودک‌من» و اپلیکیشن «مدیریت کودک‌من» است. برنامه کاربردی «مدیریت کودک‌من» روی گوشی والدین و راه‌انداز «کودک‌من» روی گوشی کودک نصب می‌شود. با نصب راه‌انداز «کودک‌من»، ظاهر صفحه‌نمایش گوشی تلفن همراه کودک به ظاهری کاملا کودکانه و جذاب تبدیل خواهد شد و با نصب اپلیکیشن «مدیریت کودک‌من»، والدین خواهند توانست نحوه استفاده کودک از تلفن‌همراه را در بستر اینترنت از راه دور و از طریق گوشی تلفن‌همراه خود مدیریت کنند.

از جمله امکانات این برنامه می‌توان به تعریف فهرست مجاز مخاطبان کودک به‌منظور برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک، تعریف فهرست مجاز وب‌سایت‌ها برای کودک، نظارت بر برنامه‌های کاربردی نصب‌شده روی گوشی همراه کودک و امکان فعال یا غیرفعال کردن هر یک از آن‌ها، تعریف زمان‌بندی دلخواه برای استفاده کودک از خدمات تماس، پیامک و اینترنت همراه، تعریف زمان‌بندی دلخواه برای استفاده کودک از هر یک از برنامه‌های کاربردی و نیز دریافت گزارش‌ تماس‌ها، پیامک‌ها، وب‌سایت‌های بازدید شده و برنامه‌های کاربردی استفاده‌شده توسط کودک و همچنین تغییرات سیم‌کارت کودک اشاره کرد.

برای استفاده از این مجموعه باید سیم‌کارت‌های کودک و والدین، ایرانسلی یا ترابرد شده به شبکه ایرانسل بوده و هر دو هم‌زمان تحت مالکیت پدر یا مادر باشد. علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب‌سایت ایرانسل مراجعه کنند.