نخستین گردهمایی مسئولان توسعه کسب‌وکارهای نوپای سراسر کشور
در مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپا برگزار شد

نخستین گردهمایی مسئولان توسعه کسب‌وکارهای نوپای سراسر کشور

نخستین گردهمایی کارشناسان مراکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوای استانی با حضور مدیران و کارشناسان پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور و اداره‌های کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها، سه‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه در سالن اجتماعات مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا برگزار شد.
در آغاز برنامه، شهلا اصولی، مدیرکل‌ دفتر پایش‌ و‌ نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیک در سازمان‌ فناوری‌ اطلاعات‌ ایران و مدیر مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپا فاوا به همراه ئایرین پروین، کارشناس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این مرکز، ماموریت‌ها، اهداف و دلایل شکل‌گیری مراکز استانی را تشریح و وظایف استان‌ها و خدمات آن‌ها را در یک سال پیش رو بیان کردند.

 


در ادامه برنامه عطا خلیقی، مدیر اجرایی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا، به معرفی سایت مرکز پرداخت و فعالیت‌های انجام‌شده از بهمن ۱۳۹۴ تاکنون را شرح داد. پس از آن پنل مخصوص استان‌ها در سایت مرکز معرفی و طرز استفاده از آن را تشریح کرد.

 


در انتهای بخش اول این گردهمایی جلسه پرسش و پاسخ با حضور شهلا اصولی، مدیر و عطا خلیقی، مدیر اجرایی مرکز برگزار و در آن به سوالات حاضران پاسخ داده شد.

 


در نوبت بعدازظهر گردهمایی، استانداردهای محتوایی مرکز برای حاضران تشریح شد. در این بخش الهام عدیمی، کارشناس روابط عمومی و علیرضا جعفر، کارشناس بخش آموزش مرکز توضیحاتی درباره خبر، مقاله و رویدادها ارایه کردند.

 در ادامه میلاد ربیعی، کارشناس روابط عمومی درباره چگونگی ایجاد محتوای مناسب برای شبکه‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آن‌ها، توضیح داد.


در انتهای برنامه فیروزه ایمانی، کارشناس هنری مرکز به معرفی هویت بصری مرکز، استانداردهای آن و چگونگی تولید محتوای بصری توضیحاتی ارایه کرد.


این گردهمایی با حضور ۷۱ نماینده از پارک‌های علم و فناوری و اداره‌های کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها و مهمان‌هایی از دانشگاه‌ها و مراکز مرتبط با حوزه کسب‌وکارهای نوپای فاوا برگزار شد.