fa-IR
نخستین گردهمایی توسعه کسب‌وکارهای نوپای سراسر کشور
به‌دعوت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا برگزار می‌شود

نخستین گردهمایی توسعه کسب‌وکارهای نوپای سراسر کشور

نخستین گردهمایی کارشناسان مراکز استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا شامل کارشناسان پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور و اداره‌های کل فناوری اطلاعات استان‌ها، سه‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه در سالن اجتماعات مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا برگزار می‌شود.

در این برنامه، مدیر و کارشناسان این مرکز به ارایه مطالبی درباره چگونگی فعالیت هر یک از بخش‌های مرکز خواهند پرداخت و برنامه‌های فاز بعدی مرکز را در سراسر کشور مرور می‌کنند.

مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا این فعالیت‌ها را با هدف انجام خدمات در زمینه فناوری اطلاعات و رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها در سراسر کشور انجام می‌دهد.

 بر این اساس، شناسایی اعضای زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپای فاوا در استان‌ها، ایجاد هماهنگی و تعامل موثر بین اعضای زیست‌بوم، تسهیل ایجاد و رشد کسب‌وکارهای نوپای محلی برای حفظ سرمایه‌های انسانی در استان، عرضه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی به اعضا و پایش زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپای فاوای استان‌ها از برنامه‌های این دوره از مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا است که به‌واسطه آموزش‌هایی که در این گردهمایی داده می‌شود، به انجام خواهد رسید.

به‌کارگیری مشاورین توانمند، ارایه مشاوره‌های تخصصی به اعضای زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپای فاوای محلی اعم از فنی، کسب‌وکاری و حقوقی، کمک به برگزاری رویدادهای موضوع‌محور با اولویت‌های استانی برای حل مسایل صنایع استانی از طریق به‌کارگیری فاوا، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مرتبط با کسب‌وکارهای نوپای فاوا در استان و برگزاری جلسات کمیته راهبری واحد استانی بخشی از خدمات این مراکز استانی به‌منظور گسترش و بهبود وضعیت کسب‌وکارهای نوپا در استان‌هاست.