fa-IR
تعیین نمایندگان ایران در مسابقات بازی‌های رایانه‌ای فرانسه

تعیین نمایندگان ایران در مسابقات بازی‌های رایانه‌ای فرانسه

مسابقات جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای (ESWC) که سالانه در کشور فرانسه و در شهر پاریس برگزار می‌شود، امسال با حضور دو گیمر ایرانی در رشته‌های فیفا و کلش‌رویال آغاز به کار خواهد کرد.

نمایندگان ایران در این مسابقات قهرمانان سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران هستند که در شهریورماه سال جاری برگزار شد.

ابوالفضل حسن‌نژاد در رشته کلش رویال و نوید برهانی در رشته فیفا دو نماینده ایران در این مسابقات هستند. نوید برهانی سابقه قهرمانی این مسابقات را نیز در کارنامه خود داشته و شانس بالایی برای کسب مقام دارد.

مسابقات جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای یکی از مسابقات بسیار شناخته‌شده و مطرح در سطح دنیاست که از سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را شروع کرده است. در رده‌بندی این مسابقات، کشور فرانسه با کسب ۲۳ مدال طلا در رتبه نخست ایستاده و ایران نیز با کسب یک مدال طلا در رده بیستم جهان و بالاتر از کشورهایی چون انگلیس و ایتالیا جای گرفته است.

مسابقات امسال از تاریخ ۱۰ آبان به مدت ۵ روز در چهار رشته‌ی فیفا، کلش رویال، کانتراسترایک و کوایک برگزار خواهد شد. نفرات برتر در دو رشته فیفا و کلش رویال و برای هر رشته ۱۵۰۰۰ یورو جایزه می‌گیرند.

سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران با حضور نزدیک به ۷۰۰۰ گیمر در شهریورماه و در پنج رشته مختلف برگزار شد.

خبر دیگر اینکه بازی ایرانی ۴۱۱۴۸ که پیش‌تر به‌صورت اپیزودیک و نیز کامل در مارکت‌های ایرانی عرضه‌شده بود، اکنون به زبان انگلیسی در فروشگاه رسمی گوگل پلی عرضه‌شده است.

این بازی ماجرایی – ترسناک در سبک معمایی ماجرای فرقه‌ای را دنبال می‌کند که درنبرد با شیاطین حاضر می‌شوند و اتفاقات مرموزی آن‌ها را احاطه می‌کند.

بازی ۴۱۱۴۸ در میان عناوین ایرانی در سبک معمایی ازجمله بازی‌های برتر محسوب می‌شود و تاکنون با میانگین امتیازات قابل‌توجه از طرف کاربران مواجه شده است. این بازی ایرانی در حال حاضر در فروشگاه گوگل‌پلی میانگین نمره ۸/۴ را کسب کرده و تعداد نصب‌کنندگان این بازی در این مدت کوتاه به بیش از هزار نفر رسیده است.