فناوری اطلاعات باعث توانمندسازی زنان روستایی شده است
مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان ریاست جمهوری

فناوری اطلاعات باعث توانمندسازی زنان روستایی شده است

لیلا فلاحتی گفت: آی‌تی و آی‌سی‌تی زیرساختی هستند تا زنان روستایی به‌صورت مستقیم و بدون دخالت دلال محصولات خود را به فروش برسانند. همچنین استفاده از ظرفیت این حوزه باعث رونق بخشی گردشگری کشور می‌شود.

لیلا فلاحتی، مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان ریاست جمهوری بیان کرد: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در رفع محدودیت‌های اجتماعی نقش بسیار زیادی دارد. برای مثال افزایش ضریب نفوذ اینترنت تلفن همراه در روستاهای کشور می‌تواند سطح دانش افراد را افزایش دهد و توسعه کسب‌وکارها را در پی داشته باشد.

لیلا فلاحتی ادامه داد: یکی از کاربردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشتغال‌زایی بالا برای بانوان است. این صنعت می‌تواند زیرساخت خوبی برای رشد بانوان باشد. بخشی از وظایف امور معاونت زنان و ریاست جمهوری توانمندسازی زنان در مناطق روستایی است و فناوری اطلاعات باعث توانمندسازی زنان روستایی شده است.

وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات یک فرصت برای زنان روستایی است، گفت: آی‌تی و آی‌سی‌تی زیرساختی هستند تا زنان روستایی به‌صورت مستقیم و بدون دخالت دلال محصولات خود را به فروش برسانند. همچنین استفاده از ظرفیت این حوزه باعث رونق بخشی گردشگری کشور می‌شود.

مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه دولت به دنبال استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای کارآفرینی است، گفت: زیرساخت‌های مناسبی در کشور برای کارآفرینی و فعالیت بانوان در حوزه کسب‌وکارها وجود دارد. یکی از زیرساخت‌های جذاب که در نمایشگاه تلکام ارایه شده است پروژه فیبر نوری تانوما است که با توسعه آن به روستاهای کشور می‌توان شاهد استفاده بیشتر فناوری اطلاعات در روستاها بود.

وی با اشاره به اینکه بخش بزرگ نیروی شرکت مخابرات ایران را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد از کل نیروی شرکت مخابرات ایران را بانوان تشکیل می‌دهند که نشان از توجه بخش مخابرات به اشتغال‌زایی بانوان دارد.