fa-IR
معرفی استارت‌آپ؛ دیتابین: ارایه خدمات آنالیز به توسعه‌دهندگان موبایل

معرفی استارت‌آپ؛ دیتابین: ارایه خدمات آنالیز به توسعه‌دهندگان موبایل

نحوه کار با اپلیکیشن و درک رفتار کاربران، آسان‌ترین و تاثیر‌گذارترین راه برای موفقیت اپلیکیشن‌ها و خدمات آنلاین است. تجزیه و تحلیل داده به شما در درک بهترین روش تعامل با کاربر کمک می‌کند.

در حال حاضر بیش از ۳ میلیون اپلیکیشن در اپ‌استورهای بین‌المللی و بیش از ۱۰۰ هزار اپلیکیشن در کافه بازار وجود دارد، اما آمارها نشان داده است که کاربران نهایتا ۲۰ اپلیکیشن را به‌صورت مستمر نصب و استفاده می‌کنند.
رویای هر توسعه‌دهنده‌ای وارد شدن به این فهرست است و بسیاری از توسعه‌دهندگان برای برنده شدن در این رقابت سنگین هر کاری انجام می‌دهند. در این بین، توسعه‌دهندگان خبره از کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند برای افزایش نصب بهره‌گیری می‌کنند. مساله اصلی این گروه از توسعه‌دهندگان درک رفتار کاربر حین استفاده از اپلیکیشن است؛ به‌عبارت‌دیگر اثربخشی کمپین تبلیغاتی وقتی افزایش می‌یابد که کاربران پس از نصب زمان بیشتری در برنامه صرف کنند و درآمد بیشتری برای توسعه‌دهنده ایجاد شود. هدف استارت‌آپ دیتابین ارایه راهکار مناسب برای افزایش نرخ ماندگاری و درگیر شدن (engagement) کاربران با برنامه است. پلتفرم تحلیل داده‌های موبایلی دیتابین، به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند، بفهمند کاربران مشغول چه‌کاری هستند، به چه بخش‌هایی از برنامه علاقه بیشتری دارند و چه زمانی فعالیت‌های آنان برای توسعه‌دهندگان ایجاد درآمد می‌کند (دیدن تبلیغات یا خرید درون برنامه‌ای)
مدیر محصول دیتابین می‌گوید: ما دریافتیم توسعه‌دهندگان به ابزاری نیاز دارند که به آن‌ها کمک کند با کسب اطلاعات لازم در خصوص رفتار مشتری، منابع خود را به شیوه اثربخش‌تری، صرف درآمدزایی نمایند.
استارت‌آپ دیتابین فعالیت خود را در خرداد ماه سال جاری آغاز کرده و نمودارهای برخط تحلیل داده را با کمترین تاخیر زمانی (کمتر از ده دقیقه) در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. پیاده‌سازی SDK دیتابین به‌سادگی امکان‌پذیر است و توسعه‌دهندگان می‌توانند علاوه بر مشاهده شاخص‌های کلیدی عملکرد از پیش تعریف‌شده، رویدادهای سفارشی موردنظر خود را به‌صورت نامحدود تعریف و پایش کنند. دیتابین در تلاش است با به‌کارگیری الگوریتم‌های داده‌کاوی، رفتار کاربران را پیش‌بینی کرده و با ارایه پیشنهاد‌های هوشمند از ریزش کاربران جلوگیری کنند.
دیتابین علاوه بر خدمات رایگان، سرویس‌های افزوده‌ای دارد که هزینه آن‌ها بر مبنای خدمات دریافتی و مبتنی بر حق عضویت ماهیانه محاسبه می‌شود. جهت دریافت هرگونه اطلاعات به وب‌سایت دیتابین مراجعه کنید.