۴ فن‌بازار جدید در استان‌ها راه‌اندازی می‌شود
رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران

۴ فن‌بازار جدید در استان‌ها راه‌اندازی می‌شود

رییس مرکز فن‌بازار گفت: تا پایان امسال ۴ فن‌بازار در کشور راه‌اندازی می‌کنیم تا در راستای مبادله، تجاری‌سازی و توسعه فناوری‌های داخلی گام برداریم.

اکبر قنبرپور اظهار کرد: تاکنون ۱۶ فن‌بازار منطقه‌ای در استان‌های کشور در راستای مبادله، تجاری‌سازی و توسعه فناوری راه‌اندازی کرده‌ایم که بنا داریم تمام استان‌های کشور را از این منظر توسعه دهیم.

به گفته رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران، فن‌بازارها برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرد.

وی بابیان اینکه فن‌بازار به معنای بازار فناوری، محلی برای مبادلات فناوری است، افزود: در بازار فناوری فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارند. در ضمن ارائه‌ مشاوره در خصوص مراحل انتقال فناوری در فن‌بازار صورت می‌گیرد.

قنبرپور افزود: فن‌بازار ملی ایران به‌عنوان تنها مرجع اطلاعات فناوری کشور، تحت نظارت پارک فناوری پردیس، باهدف رفع نیازهای اطلاعاتی افرادی که با مقوله تجاری‌سازی دانش فنی و مبادله آن سروکار دارند و نیز کمک به رفع مشکلات تجاری‌سازی نوآوری‌ها تاسیس ‌شده است.

به گفته وی، بر این اساس، پارک فناوری پردیس از طریق ساختار شبکه فن‌بازار ملی ایران، مسئولیت ساماندهی فن‌بازارهای عمومی کشور و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های مهم و اولویت‌دار کشور را برعهده دارد.

ریس مرکز فن‌بازار ملی ایران اظهار کرد: سیستان و بلوچستان و زنجان ازجمله استان‌هایی هستند که در نظر داریم امسال در آن‌ها فن‌بازارهای منطقه‌ای راه‌اندازی کنیم. همچنین ۲ فن‌بازار دیگر قرار است در استان‌های دیگر نیز ایجاد کنیم که استان آن هنوز مشخص نشده است.