fa-IR
پول مجازی بیت کوین به هفت برابر قیمت خود در ۱۰ ماه اخیر رسید

پول مجازی بیت کوین به هفت برابر قیمت خود در ۱۰ ماه اخیر رسید

خبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه گزارش داد: «بیت‌کوین» پول مجازی برای تجارت آنلاین، از ابتدای سال میلادی جاری به هفت برابر قیمت خود رسیده و برای اولین بار روز پنجشنبه از هفت هزار دلار برای هر واحد گذشت.

قیمت بیت‌کوین BTC در هفت هفته گذشته دو برابر شده است و روز پنج‌شنبه در بازار بورس Bitstamp لوکزامبورگ هر واحد آن به هفت هزار دلار رسیده است.
افزایش تصاعدی قیمت این پول مجازی با انتشار این خبر در اوایل این هفته مبنی بر اینکه گروه معتبر پولی و مالی شیکاگو CME سرویس پیش‌فروش واحد بیت‌کوین را به راه خواهد انداخت، روی داد.
تارنمای تخصصی Coinmarketcap در حال حاضر بیت‌‌کوین در تجارت آنلاین به سطح ۱۱۷ میلیارد دلار رسیده است. که معاملات تجاری با انواع پول‌های مجازی در حال حاضر ۱۹۰ میلیارد دلار است.
پیش‌فروش پول‌های مجازی به‌این‌ترتیب است که خریدار پول واحد، پول مجازی بیت‌کوین را قبلا پرداخت می‌کند و درصورتی‌که در موعد مقرر برای تحویل پول خریداری‌شده، قیمت واحدهای پول مجازی افزایش یابد، مابه‌التفاوت را از فروشنده دریافت می‌کند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران روز چهارشنبه اعلام کرد با توجه به حجم بالای مبادلات پولی این وزارتخانه باعرضه کنندگان بین‌المللی خدمات ارتباطات و دریافت بهای خدمات ارایه شده به مشتریان خارجی مطالعات کارشناسی برای تسهیل تجارت بین‌المللی و استفاده از پول مجازی بیت‌کوین انجام می‌دهد.
بیل گیتس، سرمایه‌دار معروف آمریکایی گفته است: در تجارت بین‌المللی بیت‌کوین بهتر از پول‌های رایج است.