fa-IR
استارت‌آپ هنگ‌کنگی یونیکورن شد

استارت‌آپ هنگ‌کنگی یونیکورن شد

اخبار داغ جهان کسب‌وکارهای نو این هفته مربوط به یک استارت‌آپ هنگ‌کنگی بود که به مرحله یونیکورن (ارزشی فراتر از یک میلیارد دلار) رسیده است.
دو استارت‌آپ هنگ‌کنگی GoGoVan که در زمینه خدمات لجستیکی کار می‌کند و WeLab که استارت‌آپ فناوری مالی (فین تک) است، قبلا نامشان را به‌عنوان یونیکورن ثبت کرده بودند و حالا SenseTime که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کند هم به هدف ارزش مالی یک میلیارد دلار دست‌یافته است.
SenseTime با جذب ۴۱۰ میلیون دلار سرمایه مرحله دوم در ژوییه گذشته یونیکورن شده و هم‌اکنون ارزشی بیش از ۱/۵ میلیارد دلار دارد. این استارت‌آپ هم‌اکنون برای یک مرحله جذب سرمایه دیگر برنامه‌ریزی می‌کند که قرار است تا پایان سال جاری میلادی به انجام برسد و به گفته دکتر ژو–لی، بنیان‌گذار این استارت‌آپ، سرمایه مرحله سوم از مرحله قبل نیز بیشتر خواهد بود.
این شرکت که در زمینه فناوری‌های یادگیری عمیق و دید ماشینی فعالیت می‌کند، بیش از هر استارت‌آپ هوش مصنوعی دیگری در چین، سرمایه جذب کرده و در میان سرمایه‌گذارانش، نام‌های بزرگی مثل IDG Capital، CDH و CICC دیده می‌شوند. همچنین تیم بنیان‌گذار این استارت‌آپ موفق به حفظ سهام مدیریتی شده‌اند. این شرکت تاکنون نزدیک به ۵۰۰ اختراع در زمینه هوش مصنوعی و در زمینه‌هایی مثل تشخیص چهره، تایید هویت و سامانه‌های شهر هوشمند ثبت کرده است؛ اما علاوه بر قدرت فناوری، این شرکت موفقیت‌های تجاری متعددی هم داشته است. SenseTime تعداد ۴۰۰ مشتری بزرگ ازجمله هوواوی، چایناموبایل، شیائومی، اوفو، چاینا یونیون‌پی و شرکت هواپیمایی هاینان دارد. این شرکت اخیرا نیز قراردادی با شرکت کوالکام به امضا رسانده که روی هوش مصنوعی و یادگیری عمیق در تجهیزات موبایل و اینترنت چیزها کار کند. هم‌اکنون ۸۷ درصد درآمدهای SenseTime مربوط به بازار چین است؛ اما مدیران این استارت‌آپ قصد دارند که شعبه‌هایی در ژاپن و سپس اروپا و آمریکا تاسیس کنند. این استارت‌آپ هم‌اکنون بیش از یک هزار کارمند دارد که ۸۰۰ نفر آن‌ها در سرزمین اصلی چین فعال‌اند. ۱۴۰ نفر از پرسنل آن‌هم دارای مدرک دکتری هستند که عمدتا در هنگ‌کنگ مستقرند.