fa-IR
دانشگاه آزاد از توسعه شرکت‌های دانش‌‌بنیان در اردبیل حمایت می‌‌کند
رئیس دانشگاه آزاد استان اردبیل

دانشگاه آزاد از توسعه شرکت‌های دانش‌‌بنیان در اردبیل حمایت می‌‌کند

رییس دانشگاه آزاد استان اردبیل گفت: در راستای توسعه هر چه بیشتر استان دانشگاه آزاد از توسعه شرکت‌های دانش‌‌بنیان در اردبیل حمایت می‌‌کند.

اسحاق رسولی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه روسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیله‌سوار اظهار کرد: توسعه منطقه درگرو پیوند واقعی با دانشگاه بوده و باید چالش‌های منطقه توسط دانشگاه از طریق تولید علم، تولید مقالات و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان برطرف شود.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد در حال برطرف کردن چالش‌های جامعه و کمک به همه ارگان‌ها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است تا در آینده شرمنده خون شهدا، خانواده شهدا و انقلاب اسلامی نباشیم.

رسولی زیبایی‌های شهرستان بیله‌سوار مغان را غیرقابل‌توصیف خواند و گفت: این منطقه قطعه‌ای از بهشت است که به دلیل طبیعت وصف‌ناپذیر و موقعیت استراتژیکی، آن شهرستان را به‌سوی پیشرفت روزافزون سوق می‌دهد.

رییس دانشگاه آزاد استان اردبیل تصریح کرد: از مسئولان شهرستانی انتظار می‌رود تا از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد نهایت بهره را در راستای توسعه و عمران هر چه بیشتر شهرستان ببرند.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار نیز در این مراسم با اشاره به قدمت شهرستان بیله‌سوار مغان در پیشتازی در زمینه علمی اظهار کرد: با توجه به علاقه‌مندی مردم شهرستان در ایجاد دانشگاه آزاد هبه زمین در بهترین نقطه شهر و کمک‌های مالی فراوان برای ساخت بناهای کنونی را شاهد هستیم که شهرستان را برای رشد مراکز علمی بیش‌ازپیش فراهم کرده است.

آرام حلیم افزود: وجود استعدادهای طبیعی از جمله زمین‌های حاصلخیز و وجود گمرک بین‌المللی، شرایط لازم را برای ایجاد منطقه آزاد تجاری و از جمله بین‌المللی کردن دانشگاه‌های شهرستان و پیشرفت روزافزون این منطقه فراهم خواهد کرد.

رئیس پیشین دانشگاه آزاد واحد بیله‌سوار نیز تکمیل ساختمان آموزشی به متراژ بیش از ۶ هزار مترمربع و پرداخت بدهی ۲ میلیاردی و ایجاد رشته‌های متعدد و ازجمله ایجاد مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد را ازجمله مهم‌ترین عملکرد خود عنوان کرد.

ایوب سرافراز سرپرست جدید دانشگاه آزاد بیله‌سوار مغان نیز با قدردانی از زحمات تمامی روسای قبلی، مسئولان شهرستانی، مرزداران غیور و مردم نجیب مغان در ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات بالقوه در این نقطه تشکر کرد.

حسین منفرد گفت: با همکاری و همدلی بیشتر در رشد و گسترش دانشگاه خواهیم کوشید تا دانشجویان بتوانند در بهترین فضای آموزشی به ادامه تحصیل بپردازند.

وی افزود: باوجود مشکلات مالی، حوزه مالی واحد بهترین عملکرد را داشته است که جای تقدیر و تشکر دارد و برای پیشرفت دانشگاه در حوزه‌های دانش‌بنیان، جذب دانشجو، جذب رشته‌های جدید و ایجاد اتوماسیون اداری برنامه‌های متعددی خواهیم داشت.

در این مراسم با قدردانی از زحمات ایوب سرافراز به‌عنوان رییس قبلی دانشگاه آزاد واحد بیله‌سوار، حسین منفرد به‌عنوان سرپرست دانشگاه آزاد این واحد معرفی شد.