دانشگاه پزشکی یزد رویداد کارآفرینی در حوزه سلامت برگزار می‌کند
رییس بنیاد نخبگان استان یزد

دانشگاه پزشکی یزد رویداد کارآفرینی در حوزه سلامت برگزار می‌کند

طرح بورس تحصیلی شرکت‌های صنعتی استان در یزد اجرا می‌شود.

مصطفی شاه نظری رییس بنیاد نخبگان یزد از اجرای طرح بورس تحصیلی شرکت‌های صنعتی در جهت حل مشکل خروج و مهاجرت نخبگان از استان خبر داد.

شاه نظری در اولین نشست ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان با بیان اینکه یک ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی اسلامی دوم و سوم آذرماه در دانشگاه پیام نور استان یزد برگزار می‌شود، اظهار داشت: این ماراتن با همکاری نهادهایی که در حوزه علم و فناوری در استان یزد فعالیت دارند و شرکتی که در طرح تکاپو شرکت داشتند برگزار می‌شود.

رییس بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی یزد در حال برنامه‌ریزی برای یک رویداد کارآفرینی در حوزه سلامت در استان است، افزود: برگزاری این رویداد با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته در اواسط آذرماه در دانشگاه علوم پزشکی یزد است.

وی افزود: شرکت آب منطقه‌ای استان با همکاری شرکت توسعه فناوری نرم و هویت‌ساز معاونت علمی به دنبال برگزاری رویداد کارآفرینی و نوآوری در زمینه موزه آب در دستور کار خود دارند.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره اختراعات رویش در استان، اظهار کرد: این جشنواره به همت بنیاد ملی نخبگان همه‌ساله در یکی از استان‌ها برگزار می‌شود که امسال میزبانی آن را به استان یزد واگذار کردند.

شاه نظری اضافه کرد: مخترعین پنج استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قم، مرکزی و یزد در این دوره از جشنواره اختراعات رویش بنیاد ملی نخبگان شرکت می‌کنند و در روز ۲۲ و ۲۳ آذرماه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

رییس بنیاد نخبگان استان یزد به طرح بورس تحصیلی شرکت‌های صنعتی که از سوی بنیاد ملی نخبگان داده‌شده است اشاره کرد و گفت: این طرح به‌گونه‌ای است که مجموعه‌ای از شرکت‌های فناور و صنعتی فعال در استان مانند الکترو کویر، جهان الکترونیک، شرکت پیشگامان، یزد بافت، شرکت‌های پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل شود و در آن دانشجویان برتر دانشگاه‌های استان یزد را طبق یک فرآیندی که طراحی‌شده است، هرسال تعدادی از آن‌ها به‌عنوان بورسیه به این شرکت‌ها معرفی شوند.

وی با بیان اینکه با این طرح می‌توان یکی از مشکلات و معضلات که بحث مهاجرت و خروج نخبگان از استان است را حل کنیم، ادامه داد: با این طرح دانشجو به مدت دو یا سه سال با شرایط اعلام‌شده در هرسال به مدت ۵۰۰ ساعت در آن شرکت به کار مشغول شده و مقرری ماهیانه‌ای به‌عنوان بورس از آن شرکت دریافت و پس از پایان تحصیلات تعهد دارد که در آن شرکت به‌صورت تمام‌وقت به کار مشغول شود.