افزایش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌‌ها در دانشگاه آزاد
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد مطرح کرد

افزایش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌‌ها در دانشگاه آزاد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد گفت: راه‌اندازی و حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌‌ها از برنامه‌های اصلی و اولویت‌دار معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد است.

بیژن رنجبر در حاشیه بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد علمی دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات گفت: مرکز اسناد و کتابخانه واحد علوم و تحقیقات، خوشبختانه از نظر محتوای گردآوری شده و همچنین فضا و ساختار فیزیکی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.

وی افزود: در این مرکز فضای لازم برای راه‌اندازی ۱۶ شرکت دانش‌بنیان وجود دارد، با توجه به ظرفیت این واحد دانشگاهی به‌زودی شاهد فعالیت بیش‌ازپیش شرکت‌های دانش‌بنیان خواهیم بود.

رنجبر افزود: همان‌طور که مقام معظم رهبری بارها تأکید داشته‌اند، باید علوم تولیدی در دانشگاه تا نافع، کاربردی و تجاری‌سازی شوند تا بتوان بر اقتدار و قدرت سیاسی و اقتصادی کشور بیش از پیش افزود.

وی ادامه داد: از آنجایی که مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی با حدود ۴۰۰ واحد از توان تولید علمی بالایی برخوردار است، می‌تواند در عرصه توسعه و پیشرفت کشور تأثیر بسزایی داشته باشد؛ بنابراین کاربردی و تجاری‌سازی علوم، اهم فعالیت‌های معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد را تشکیل خواهد داد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان تنها در واحدهای تهران صورت نخواهد گرفت، بلکه با توجه به ظرفیت موجود در مناطق مختلف دانشگاه آزاد، شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد خواهد شد.