دومین رویداد استارت‌آپ ویکند بوشهر با شرکت صد نفر در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

دومین رویداد استارت‌آپ ویکند بوشهر با شرکت صد نفر در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

عبدالمجید مصلح بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به رویکرد دانشگاه خلیج‌فارس در توسعه کارآفرینی دانش‌بنیان و فناوری محور در خصوص دومین رویداد کارآفرینی بوشهر گفت: دومین رویداد کارآفرینی استان بوشهر با عنوان استارت‌آپ کمپ با شرکت ۱۰۰ نفر از کارآفرینان و دانشجویان استان‌های بوشهر و فارس به مدت ۵۴ ساعت در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.
وی بیان کرد: استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی، تجربی جهانی است که طی ۳ روز متوالی برگزار می‌شود.
رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر با بیان اینکه در طرح استارت‌آپ ویکند شرکت‌کنندگان ایده‌هایشان را مطرح می‌کنند خاطرنشان کرد: در طرح استارت‌آپ ویکند برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گردهم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.
مصلح ضمن تقدیر از همکاری بنیاد نخبگان استان بوشهر، پارک علم و فناوری خلیج‌فارس، استانداری بوشهر و کانون کارآفرینی ایران در برگزاری مناسب این رویداد بر لزوم برنامه‌ریزی برای کاربردی کردن ایده‌ها و طرح‌های فناورانه ارائه‌شده در دومین رویداد کارآفرینی بوشهر تأکید کرد.
وی افزود: ایده‌های بسیار خوبی از سوی شرکت‌کنندگان در این دوره از رویداد ارائه شد که با بررسی تیم داوری از بین آن‌ها ۳ ایده برتر انتخاب شد.
رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر بیان کرد: در دومین رویداد کارآفرینی بوشهر استارت‌آپ کمپ ۱۰۰ نفر از کارآفرینان و دانشجویان استان‌های بوشهر و فارس ۴۴ ایده کارآفرینی مطرح کردند که از بین آن‌ها ۱۰ ایده به مرحله نهایی مسابقه راه پیدا کرد.
مصلح بیان کرد: در مرحله نهایی این رویداد تیم‌های آسان بار، همیار تحصیلی، کلمب، رنتیس، انیگما، خندگرام، پیکاسو آنلاین، مدی مد، فود استور و ولرم ایده‌های نوآورانه خود را طی ۵۴ ساعت به مرحله اجرا درآوردند و درنهایت با رأی داوران ۳ تیم برگزیده انتخاب شدند.