گزارشی از نخستین رویداد استارت‌آپ جاده ابریشم در رشت

گزارشی از نخستین رویداد استارت‌آپ جاده ابریشم در رشت

در نخستین رویداد استارت‌آپ جاده ابریشم که در روز سه‌شنبه ۲ آبان در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد.
در ابتدای این رویداد موژان اصغری، سید حامد جعفری و هادی فرنود بنیان‌گذاران رویداد استارت‌آپ جاده ابریشم در کشور به معرفی هیات ‌داوران اروپایی و تشریح اهداف برگزاری این رویداد پرداختند.
استارت‌آپ جاده ابریشم با هدف تقویت اکوسیستم کارآفرینی مبتنی بر نوآوری، آشناسازی فعالان این حوزه با رویکردهای جهانی و نیز تسهیل ورود این کسب‌و‌کارها به بازارهای جهانی برگزار می‌شود. هفت شهر مختلف ایران (تبریز، رشت، تهران، اصفهان، یزد، شیراز و مشهد) میزبان این رویداد هستند.
در رقابت مذکور در مجموع ۱۱ تیم با نام‌های ای‌کی‌کو (AKO)، آرمیک ‌سافت (Armik Soft)، کافه کادو، (Café Kado) ایزی‌تک (Easy TeX)، همکارجو (Hamkarjoo)، جاجیگا (Jagiga)، راهدون (Rahdoon)، سفرسلام (SafarSalam)، ساوانو (Savano)، ترکان (Tarkan) و زینگ (Zing) نام داشتند.
هر تیم به مدت ۴ دقیقه به معرفی خود به زبان انگلیسی پرداخت و ۳ دقیقه نیز به پرسش و پاسخ داوران اختصاص یافت.
در نهایت سه تیم ای‌کی‌او، ساوانو و زینگ به‌عنوان استارت‌آپ‌های اول تا سوم برگزیده شدند. گفتنی است ای‌کی‌او در زمینه طراحی گجت ویژه اندازه‌گیری قند خون (بدون دریافت نمونه خون) فعالیت دارد. ساوانو استارت‌آپی در زمینه فین‌تک (پرداخت آنلاین با استفاده از ارزهای مجازی) و زینگ هم در زمینه بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار فعالیت می‌کند.
این ۱۱ استارت‌آپ می‌توانند در رویداد ملی جزیره کیش که در فروردین ماه ۹۷ برگزار می‌شود شرکت کنند.
پارک علم و فناوری، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت و شتاب‌دهنده سان وی حامیان برگزاری استارت‌آپ جاده ابریشم در رشت بودند.