برگزاری اولین بوت‌کمپ استارت‌آپ ویکند در دانشگاه صنعتی اراک

برگزاری اولین بوت‌کمپ استارت‌آپ ویکند در دانشگاه صنعتی اراک

نماینده تیم موج کارآفرینی اراک از برگزاری اولین بوت‌کمپ استارت‌آپ ویکند در دانشگاه صنعتی اراک خبر داد.
امین آفتاب‌طلب، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی- در رابطه با اهمیت اولین بوت‌کمپ یا همان پیش‌رویداد اردوی استارت‌آپ ویکند اراک که فردا برگزار خواهد شد، گفت: هدف از برگزاری این رویداد توسعه کارآفرینی مبتنی بر فناوری و محک زدن ایده‌ها، وارد شدن به دنیای کسب‌وکار، یافتن شرکای تجاری آینده و استفاده بهینه از تجربیات و دانش کارشناسان حاضر در استارت‌آپ ویکند است.
وی افزود: برگزاری مسابقه استارت‌آپ ویکند فرصت مناسبی برای تمامی علاقه‌مندان در استان است تا ضمن آشنایی با ماهیت این قبیل رویدادها، در حوزه کارآفرینی، ایده‌پردازی، ارائه مدل کسب‌وکار و دیگر مفاهیم مرتبط، اطلاعات لازم را کسب کنند.
آفتاب‌طلب ادامه داد: برنامه استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی تجربی در سراسر دنیاست که در سه روز متوالی شرکت‌کنندگان را گرد هم می‌آورد و آن‌ها در طول ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح می‌کنند و گروه‌هایی را برای اجرای ایده‌های خود تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: در تعریف ابتدایی، استارت‌آپ به شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی گفته می‌شود که بخشی از آن مبتنی بر فناوری است و با یک ایده ساده و اولیه شکل‌گرفته، همچنین رشد سریع و ارزان با درآمد بالا در مدت‌زمان کوتاه از ویژگی‌ کسب‌وکارهای استارت‌آپی است.
نماینده تیم موج کارآفرینی اراک گفت: از موفق‌ترین استارت‌آپ‌های جهان می‌توان به مثال‌هایی همچون گوگل، اپل، سامسونگ، اینستاگرام، کافه‌بازار و ... اشاره کرد.
آفتاب‌طلب ادامه داد: استارت‌آپ‌ها در ایران از سال ۹۱ با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت خود را آغاز کردند و اکنون در تهران، مشهد، اصفهان، آمل، کرج، بوشهر و اهواز در قالب کسب‌وکار مبتنی بر فناوری فعال هستند.
وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان لزوماً دانشجو نیستند و به هیچ شرایط خاصی نیاز ندارند، تصریح کرد: شرکت همه افراد اعم از دانش‌آموزان، دانشجویان و ... در این رقابت‌ها آزاد است و تنها شرط لازم داشتن ایده است.
آفتاب‌طلب با اشاره به اینکه در این رویداد هر فردی مجاز به ارائه فقط یک ایده است، افزود: این ایده‌ها در روز اول رقابت‌ها انتخاب‌شده و طی دو روزبه آن‌ها فرصت داده می‌شود تا بر روی آن ایده کار و بررسی کنند و درنهایت به کسب‌وکار بپردازند.
نماینده تیم موج کارآفرینی تصریح کرد: اصلی‌ترین مزیت برگزاری چنین رقابت‌هایی شناسایی ایده‌های برتر، کارآفرینی و ایجاد اشتغال است.
وی ادامه داد:‌ ایده تجاری افراد توسط ۱۰ داور که اغلب از سرمایه‌گذاران هستند، بررسی‌شده و سپس ایده‌های منتخب با حمایت تسهیلات اعطایی، تجاری‌سازی می‌شوند.

آفتاب‌طلب بیان کرد: به همین منظور جهت آشنایی بیشتر علاقه‌مندان به شرکت در این استارت‌آپ، علاوه بر نشست انجام‌شده، فردا رأس ساعت ۱۴ الی ۱۸ پیش رویدادی در سالن پروین اعتصامی دانشگاه صنعتی اراک برگزار می‌شود.