ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی کردستان برگزار می‌شود
با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی

ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی کردستان برگزار می‌شود

ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی کردستان با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، در رابطه با ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی کردستان گفت: در این رویداد تاکید ویژه بر صنایع فرهنگی است زیرا بر خلاف گذشته که صنایعی چون نفت، گاز و پتروشیمی در توسعه اقتصادی حائز اهمیت ویژه بود، امروزه صنایع فرهنگی از این جایگاه برخوردار است و کشورهایی می‌توانند در آینده موفق باشند که در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده باشند. صنایع فرهنگی در واقع آن‌گونه‌ از صنعت است که به خلق ایده، تولید و توزیع محصولات و خدماتی می‌پردازد که ماهیت فرهنگی دارد و مخاطب آن‌ها جنبه‌های فرهنگی فرد و جامعه است.

وی توضیح داد: در این رویداد افراد صاحب ایده در زمینه سرویس‌های دیجیتالیِ موسیقی، فیلم، انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای، گردشگری و صنایع دستی، سلامت و سبک زندگی، معارف دینی، فرهنگ و ادبیات کردی، فرهنگ‌سازی عمومی و حقوق شهروندی، می‌توانند شرکت کنند و در یک مسابقه علمی و عملیاتی و با راهنمایی خبرگان این حوزه به تولید آثار دیجیتال بپردازند.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، شناسایی و جذب کارآفرینان بالقوه و نوپا در مراکز دانشگاهی را از اهداف این رویداد برشمرد و گفت: توسعه فضای تعامل و همفکری بین اساتید و دانشجویان، خلاقیت و ایده پردازی با رویکرد بازار، هدایت و حمایت از ایده‌ها به جهت تجاری‌سازی آن‌ها و ایجاد تسهیلات لازم برای ادامه فعالیت، فراهم آوردن بستر ارتباط بین نهادهای صنعتی و دانشگاهی، بسترسازی توسعه فناوری‌های بازار محور در دانشگاه با هدف حرکت سریع به سمت استقرار دانشگاه نسل سوم، آموزش مبانی تولید محتوای دیجیتال فاخر و حمایت از تولیدکنندگان محتوا از جمله اهدافی است که در این رویداد دنبال می‌شود.

وی با بیان این‌که در پایان ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی کردستان، ایده‌ها و طرح‌های تیم‌های شرکت‌کننده توسط داوران بررسی شده و برگزیدگان انتخاب می‌شوند، بیان کرد: تیم‌های برگزیده برای تجاری‌سازی محصولات و ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای در شتاب‌دهنده‌ای که توسط «زیست‌بوم تولید محتوای دیجیتال» با حمایت اداره کل فناوری اطلاعات استان کردستان و همکاری دانشگاه پیام نور راه‌اندازی شده است، مورد پذیرش قرار می‌گیرند.

مشاور معاون علمی و فناوری ریس جمهوری افزود: قصد داریم تا پایان سال ۱۵ ماراتن تولید محتوای دیگر در سایر استان‌ها توسط همین تیم برگزار کنیم.

ماراتن تولید محتوای دیجیتال فرهنگی کردستان با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.