حماسه بزرگ صنف را با دموکراسی می‌سازیم
پیام رییس سازمان نصر به مناسبت آغاز فعالیت پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره استان تهران

حماسه بزرگ صنف را با دموکراسی می‌سازیم

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای طی پیامی از آحاد صنف برای حضور پرشور در پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه استان تهران دعوت کرد.
ناصرعلی سعادت، رییس هیات مدیره این سازمان و رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، با بیان لزوم مشارکت آحاد صنف در پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان گفت: با رشد ۱۰۰ درصدی تعداد اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران طی سه سال گذشته، پیش‌بینی می‌کنیم امسال شاهد حضور و مشارکت چشم‌گیر فعالان صنف با بیش از ۱۰ هزار برگه رای در کارزار انتخاباتی استان تهران باشیم.
او ضمن دعوت از منتقدان برای حضور مستقیم در میدان انتخابات ادامه داد: بسیار استقبال می‌کنیم صاحب‌نظران و منتقدان صنف تنها منتقد نباشند و در انتخابات پیش رو که قرار است آذرماه جاری برگزار شود، فرصت را مغتنم شمرده و به‌صورت مستقیم نامزد شوند؛ چرا که سازمان در عرصه کنونی‌اش، فقط نیازمند انتقاد نیست و برای تعالی بیشتر به مشارکت فعال و دلسوزانه اعضا با نگاه صنفی احتیاج دارد.

همگی به دموکراسی معتقد باشیم
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان اینکه همگی باید به دموکراسی معتقد باشیم، گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای یک تشکل مردم‌نهاد است که تلاش کرده در سال‌های گذشته بر اساس اصل دموکراسی و بدون نیاز به حمایت هیچ ارگان دولتی، روی پای خود بایستد و حافظ منافع صنف در عرصه‌های مختلف حاکمیتی باشد.
سعادت با بیان استقلال فکری سازمان در هر دوره هیات مدیره ادامه داد: اعضای هیات مدیره سازمان طی هر دوره استقلال فکری خود را دارند. اگر اعضا براساس اصول مردم‌سالاری، هیات مدیره را با رای اکثریت به‌عنوان نماینده خود انتخاب می‌کنند، طبیعی است که باید به نظرات و تصمیم‌های آن‌ها احترام بگذارند.

با مشکلات سازمان روبه‌رو شدیم
وی با بیان اینکه درهای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای همیشه به روی همگان باز بوده است، گفت: کمیسیون‌های سازمان همواره دریچه‌هایی برای حضور و مشارکت تمام اعضا هستند و از طریق فراخوان‌های عمومی، فضا را برای فعالیت صنفی اعضا فراهم می‌کنند. منتقدانی که مدعی فعالیت صنفی هستند، چرا از این بستر برای ایراد نظرات خود و مشارکت بهره نبرده‌اند؟
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان اینکه استقلال فکری سازمان در هر دوره هیات مدیره بسیار اهمیت دارد، گفت: بسیار خوشحال می‌شویم کار را به دست کسانی بسپاریم که بهتر عمل می‌کنند. ما در این دوره تلاش کردیم با مشکلات سازمان روبه‌رو شویم و از طریق تعامل با نهادهای مختلف و پرهیز از هرگونه دعوای شخصی، مشکلات صنف را حل کنیم.

اقتدار و تعالی را به سازمان بازگرداندیم
سعادت با بیان رشد جایگاه سازمان و افزایش ارزش مجوز آن در سال‌های اخیر ادامه داد: با تلاش‌هایی که صورت گرفت در یک فرایند بسیار منطقی ارزش مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای طی سه سال اخیر ارتقا یافت؛ این موضوع به دلیل ارایه خدمات مختلف سازمان همچون حل مشکلات شرکت‌های رایانه‌ای در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی مانند دریافت مفاصاحساب بیمه برای شرکت‌های رایانه‌ای، حل مشکلات مختلف مالیاتی و حقوقی اعضای سازمان، تسهیل ارایه وام‌های حمایتی همچون وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صندوق صحا (صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک) برای اعضای سازمان و وام‌های حمایتی بازی‌سازان، تسهیل حضور در نمایشگاه الکامپ با نظارت مستقیم سازمان، حل مشکلات شرکت‌های اینترنتی در زمینه پروانه‌های حوزه اینترنت و همچنین حل مشکلات صنف در ارتباط با اماکن اداری و شهرداری که همگی نیازمند مجوز سازمان است.
او درباره ارزش مجوز سازمان ادامه داد: در حال حاضر به دلیل روابط بسیار خوب سازمان با تمام نهادهای حاکمیتی همچون نهاد ریاست جمهوری و تمام وزارتخانه‌های متبوع، پیش‌نیاز و اولین شرط دریافت هر مجوزی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، اخذ مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای است.

معیار ارزیابی عملکرد سازمان، استناد به آمار است
به گفته رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، معیار ارزیابی عملکرد سازمان، در واقع میزان مراجعه مردم به این تشکل برای دریافت مجوز است. طبق آمار تعداد اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران از ۲۶۰۴ عضو حقیقی و حقوقی در پایان شهریورماه ۱۳۹۳ با تلاش‌های مستمر دبیرخانه سازمان به ۴ هزار و ۴۸۹ عضو در پایان شهریور ۱۳۹۶ رسیده است؛ این آمار و رشد ۱۰۰ درصدی آن ملاک خوبی برای ارزش‌گذاری جایگاه و اعتماد اعضا به سازمان در سال‌های اخیر است.
او درباره رشد فزاینده تعداد برگ رای‌های موجود در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: تعداد برگه‌های رای شرکت‌ها در پایان شهریورماه سال ۱۳۹۳، دو هزار و ۱۸۹ برگه رای بود که با توسعه فعالیت‌های دبیرخانه سازمان این رقم تا طی آخرین آمار به ۸ هزار و ۸۲۸ برگه رای رسیده است. در حال حاضر تعداد کل آرای اعضای سازمان در سه شاخه فعالیت به ۱۰ هزار و ۳۵۰ برگه رای رسیده است.

انتخابات تمام استان‌ها ۲۳ آذرماه برگزار می‌شود
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اعلام اینکه انتخابات سراسری هیات مدیره‌های استانی سازمان ۲۳ آذرماه جاری برگزار می‌شود، گفت: امسال برای نخستین بار انتخابات تمام نظام‌های استانی ساماندهی شده و همگی در روز پنج‌شنبه ۲۳ آذرماه جاری برگزار خواهند شد.
سعادت با دعوت از آحاد صنف برای حضور در این رویداد بزرگ ادامه داد: از تمام عزیزانی که نگران آینده صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند دعوت می‌کنیم پای صندوق‌های رای انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بیایند.
او در پایان ضمن اظهار امیدواری از مشارکت فعالان صنف در انتخابات پیش رو اظهار کرد: انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، یک انتخابات سیاسی نیست بلکه کاملا ماهیت صنفی دارد. انتظار داریم امسال شاهد حضور ۱۰۰ درصد مشارکت اعضای سازمان در این دوره از انتخابات باشیم. همان‌طور که عزیزان نگران آینده فعالیت‌های تجاری خود هستند، انتظار می‌رود برای آینده سازمان نیز به‌عنوان خانه تاثیرگذار صنف، اهمیت ویژه قائل باشند.