لزوم تسریع در ساخت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه
استاندار تاکید کرد

لزوم تسریع در ساخت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

استاندار کرمانشاه بر لزوم تسریع در تکمیل ساختمان در حال ساخت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه تاکید کرد.

هوشنگ بازوند در دیدار با رییس و جمعی از معاونین و مسئولان سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه با بیان اینکه جهاد دانشگاهی خدمات قابل توجهی در کشور انجام داده و قدم‌های خوبی برای رفع نیازهای کشور برداشته است، گفت: جهاد دانشگاهی کرمانشاه نیز با توجه به حوزه‌های متنوع فعالیتش سازمانی فعال و پویا است.

وی با بیان اینکه استان اقتصادی شکننده دارد که خود را در شاخص‌هایی همچون نرخ بالای بیکاری و  آسیب‌های اجتماعی نشان داده است، گفت: انتظار داریم جهاد دانشگاهی استان با ظرفیت‌های بالایی که  در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، نقش‌آفرینی بیشتری در اقتصاد استان داشته باشد.

وی گفت: جهاد دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان تحت پوشش این نهاد می‌توانند هزینه توسعه را کاهش داده و اصطکاک مسیر توسعه را کم کنند.

بازوند به موضوع اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنیم که پایه آن نیز علم و دانایی است و جهاد دانشگاهی می‌تواند در این حوزه نقش‌آفرینی کند.

وی با اشاره به تعطیلی بخشی از صنایع استان، گفت: یکی از دلایلی اصلی تعطیلی این واحدها این است که مشاوره خوبی نگرفته‌اند و شرکت‌های دانش‌بنیان زیرمجموعه جهاد دانشگاهی می‌توانند مشورت‌های مثمر ثمری به این واحدها ارائه دهند.

استاندار کرمانشاه به ساختمان در حال ساخت پارک علم و فناوری کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: باید کمک کنیم از منابع مختلف این پروژه در زمانی کوتاه تکمیل شود.

بهرام بادکو، رییس سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه نیز ضمن معرفی توانمندی‌های این سازمان، گفت: معاونت آموزشی شامل موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی، مرکز آموزش عالی علمی کاربردی و آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت، معاونت پژوهشی با گروه‌های هیدرولیک و منابع آب، جامعه‌شناسی، مطالعات راهبردی و دو طرح بزرگ پژوهشی مطالعه موانع اجتماعی توسعه  اقتصادی استان و طرح تولید کربن فعال از قیر طبیعی، مرکز تخصصی درمان ناباروری و سلول های بنیادی و مرکز هم‌اندیشی استان، معاونت فرهنگی با خبرگزاری‌های ایسنا، ایکنا و مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران، موسسه شناخت اندیشه‌های علامه طباطبایی  و پارک علم و فناوری از بخش‌هایی سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه هستند.

وی گفت: پارک علم و فناوری کرمانشاه با حمایت از ۴۵۰ واحد فناور در یک دهه فعالیت خود تنها پارک استانی است که همه گستره جغرافیایی استان را با مراکز رشد و کانون‌های شکوفایی خلاقیت در برگرفته و به صاحبان ایده در مرزی ترین نقطه استان خدمات‌رسانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری کرمانشاه یک متر فضای تملکی ندارد و همه فضاهای آن اجاره ای و امانی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت‌های مجموعه مدیریت استان کار اتمام پروژه برج فناوری به اتمام برسد.

بادکو افزود: زیست بوم فناوری طراحی کرده ایم که با راه‌اندازی مراکز تخصصی در کنار پارک مانند شتاب‌دهنده فناوری، مرکز آموزش تخصصی هواوی، کانون‌های شکوفایی خلاقیت و مراکز رشد سعی در تسریع روند توسعه فناوری در استان داریم.

وی با اشاره به  مرکز تخصصی درمان ناباروری و سلول های بنیادی جهاد دانشگاهی کرمانشاه گفت: با تجهیزات موجود این مرکز ظرفیت خوبی در خدمات‌رسانی به زوج های نابارور وجود دارد. سازمان جهاد دانشگاهی استان آمادگی کامل دارد ماموریت هایی جهت برداشتن گامهای موثر برای توسعه استان برعهده بگیرد.