fa-IR
هفت راه آماده شدن برای یک رویداد یا جلسه شبکه‌سازی کسب‌وکار (همراه با نسخه صوتی)

هفت راه آماده شدن برای یک رویداد یا جلسه شبکه‌سازی کسب‌وکار (همراه با نسخه صوتی)

نسخه صوتی را گوش دهید ۱۲/۶۳MB

شاید در حال برنامه‌ریزی برای اولین رویداد شبکه‌سازی کسب‌وکارتان هستید. شاید هم در زمینه جلسات شبکه‌سازی تجربه و تخصص بالایی دارید. درهرصورت، آماده بودن برای جلسه به‌اندازه فعالیت شما در جلسه اهمیت دارد. اگر می‌خواهید اطمینانتان نسبت به رویداد مربوطه و شیوه ارایه و عملکرد خودتان در آنجا بیشتر شود، چند مرحله ساده را به شما معرفی و توصیه می‌کنیم که حتماً از آن‌ها استفاده کنید:

 

۱-اگر تابه‌حال در این جلسات شرکت نکرده‌اید، از قبل با مسئول سازمان‌دهی و برگزاری آن‌ها صحبت کنید. اگر می‌توانید تلفن را بردارید و با آن‌ها تماس بگیرید.

 

۲-با افراد دیگری که قرار است در این جلسه شرکت کنند از طریق رسانه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. اگر بتوانید از قبل مشخص کنید که چه کسانی قرار است در آنجا شرکت کنند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، در روز جلسه، دیگر با تعداد زیادی غریبه مواجه نخواهید شد و این تفاوت بسیار مهمی برایتان ایجاد می‌کند.

نکته: از جستجو در توییتر برای مشخص کردن سایر شرکت‌کنندگان در رویداد استفاده کنید. ببینید که آیا صفحه فیس‌بوک یا گروهی دارند که به آن بپیوندید یا نه.

 

۳-از قوانین مربوط به پوشش آگاهی پیدا کنید. ممکن است قوانینی برای پوشش ظاهری شرکت در آن رویداد وجود نداشته باشد اما ممکن است چنین قوانینی وجود داشته باشد و در این صورت لازم است قبلاً از آن‌ها آگاهی داشته باشید تا لباس مناسبی انتخاب کنید.

 

۴- از شرایط رویداد مربوطه آگاه شوید. ساعت شروع و پایان آنچه زمانی است؟ آیا لازم است در تمام طول مدت جلسه حضورداشته باشید، یا می‌توانید هرزمانی که خواستید وارد آنجا شوید؟ آیا از شما انتظار می‌رود طی یک‌زمان ۴۰ الی ۶۰ ثانیه‌ای خود را معرفی کنید؟ آیا می‌توانید با خودتان بنر یا ابزارهای دیگر مربوط به بازاریابی را به همراه داشته باشید؟ دانستن اینکه شرایط جلسه واقعاً چگونه است بسیار ارزشمند است چرا که در این صورت می‌دانید چه مواردی را باید آماده کنید.

 

۵- یک معارفه ۴۰ تا ۶۰ ثانیه‌ای از قبل آماده کنید. درست نیست که در جلسه به‌طور فی‌البداهه بخواهید درباره بازاریابی یا تبلیغات صحبت کنید. جملات شما هنگام معرفی در رویدادهای شبکه‌سازی اهمیت زیادی دارد.

 

۶ـ کارت ویزیت، تراکت یا موارد دیگری را که ممکن است موردنیازتان باشد فراموش نکنید.

 

۷-بعد از جلسه همه اتفاقات را در دفتر خود یادداشت کنید تا بعداً بتوانید با افرادی که ملاقات کرده‌اید ارتباط برقرار کنید. این مسئله هم اهمیت حیاتی دارد.

 

 من طی ده سال گذشته در بیش از ۱۰۰۰ رویداد شبکه‌سازی کسب‌وکار شرکت کرده‌ام. اگرچه بیشتر آن‌ها فرمت مشابهی داشته‌اند، اما بعضی از آن‌ها متفاوت بودند و من همیشه سعی می‌کنم قبل از شرکت در رویدادها از شرایط آن‌ها آگاه شوم تا بتوانم خودم را آماده کنم. در این صورت وقتی به جلسه می‌رسم آرامش و اعتمادبه‌نفس دارم و می‌دانم طی چند ساعت بعد چه اتفاقاتی قرار است بیفتد. امیدوارم این نکته‌ها برای شما هم مفید باشد.