به‌زودی دومین و سومین مرکز شتاب‌دهنده خوزستان ایجاد می‌شود
استاندار خوزستان

به‌زودی دومین و سومین مرکز شتاب‌دهنده خوزستان ایجاد می‌شود

استاندار خوزستان گفت: به‌زودی دومین مرکز شتاب‌دهی کسب‌وکار را در فنی و حرفه‌ای خوزستان و سومین مرکز شتاب‌دهی را در دانشگاه شهید چمران راه‌اندازی خواهیم کرد زیرا باید برای اندیشه‌های نو، خلاقیت‌ها و تفکرات بدیع فرزندان استان اهمیت قائل باشیم تا نخبگان از خوزستان مهاجرت نکنند.
غلامرضا شریعتی ۲۳ مهرماه در مراسم افتتاح اولین مرکز شتاب‌دهی نوآوری کسب‌وکار خوزستان در اهواز اظهار کرد: اشتغال جوانان یکی از مساله‌ها و دغدغه‌های اصلی کشور است و مسئولان باید برای بهبود روند وضعیت اشتغال و فضای کسب‌وکار تلاش کنند.
وی افزود: با ایجاد فضای مناسب برای بخش خصوصی و عقب‌نشینی دولت در اقتصاد می‌توان اوضاع و شرایط اقتصادی را بهبود بخشید.
شریعتی تصریح کرد: اگر بخواهیم اشتغال را در استان بهبود ببخشیم باید در حوزه‌های مختلف تلاش شود تا فضای کسب‌وکار خوزستان بهبود یابد و مقررات دست و پاگیری که در کشور و استان خوزستان وجود دارد به حداقل برسد.
استاندار خوزستان با اشاره به کاهش بروکراسی‌های اداری در خوزستان گفت: برای دریافت مجوز در استان خوزستان به انجام ۷۶۰ فرآیند نیاز است که با تلاش‌های انجام شده این میزان به ۱۶۰ فرآیند کاهش پیدا خواهد کرد و حتی می‌توان این میزان را به تعداد فرآیندهای کمتری کاهش داد.
وی ادامه داد: در 4 سال گذشته نرخ بیکاری در خوزستان کاهش داشته و شرایط بهبود پیدا کرده است و باید تلاش شود تا شرایط بهتر نیز شود.
شریعتی عنوان کرد: نرخ مشارکت در استان افزایش داشته و این امر نشانه خوبی در وضعیت اقتصادی به شمار می‌رود اما باید فضای کسب‌وکار را بیش از پیش بهبود بخشید و افتتاح مرکز شتاب‌دهی نوآوری یکی از راهکارهای موثر در این زمینه است.
استاندار خوزستان با اشاره به حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان نسبت به راه‌اندازی نخستین مرکز شتاب‌دهی نوآوری کسب‌وکار استان گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان به وعده‌های خود در زمینه ایجاد این مرکز عمل کرد و علاوه بر در اختیار قرار دادن فضا و مکان مناسب از هیچ‌گونه حمایتی از این مرکز دریغ نکرد.
وی افزود: اگر با همین شرایط پیش برویم موانع تولید برطرف و صنعتگران و تولیدکنندگان حمایت خواهند شد.
شریعتی با بیان این‌که همه مدیران وظیفه دارند تا ایده‌پردازان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حمایت کنند، خاطرنشان کرد: به‌زودی دومین مرکز شتاب‌دهی کسب‌وکار را در فنی و حرفه‌ای خوزستان و سومین مرکز شتاب‌دهی را در دانشگاه شهید چمران راه‌اندازی خواهیم کرد زیرا باید برای اندیشه‌های نو، خلاقیت‌ها و تفکرات بدیع فرزندان استان اهمیت قائل باشیم تا نخبگان از خوزستان مهاجرت نکنند.