برترین‌های سومین رویداد کارآفرینی دانشگاه تهران معرفی شدند

برترین‌های سومین رویداد کارآفرینی دانشگاه تهران معرفی شدند

سومین رویداد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با عنوان کسب‌وکارت را «شروع کن» با رویکرد کسب‌وکارهای گردشگری و محوریت توسعه پایدار ۱۹ تا ۲۱ مهرماه در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد.

این رویداد با مشارکت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کارآفرینی، کانون دانشجویی فرهنگی کارآفرینی، گروه دانشگاهی کارآفرینان ایده تا اجرا «اسپارک» و بنیاد عالی نخبگان کارآفرینی ایران برپا شد.

مراسم افتتاحیه این رویداد ۱۹ مهرماه با حضور علاقه‌مندان این حوزه، استادان، دانشجویان و مدیران، کارآفرینان و رهبران کسب‌وکارهای گردشگری و حامیان رویداد اعم از بانک گردشگری، صندوق کارآفرینی امید، گروه دی ان ای یونیون، گروه رزور آنلاین عکاس کادرو، پارک و علم و فناوری دانشگاه تهران، دهکده تفریحی ـ توریستی گنج‌نامه همدان و سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، مرکز رشد جهاد دانشگاهی در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران آغاز شد.

در این مراسم محمدرضا زالی، رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، مریم برنجی، رییس اداره تبلیغات و روابط عمومی بانک گردشگری، جلیل خاوندکار، استاد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و مدیر مرکز رشد و پارک علم و فناوری استان زنجان، جعفری معاون مرکز کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ترابیان، کارآفرین برتر حوزه گردشگری، موسس، طراح، سرمایه‌گذار و مجری دهکده تفریحی ـ توریستی گنج‌نامه همدان و زردبانی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی باختر سخنرانی کردند.

پتانسیل بالای کشور ایران در وجود فرصت‌های کارآفرینانه به خصوص در صنعت گردشگری، لزوم توجه به تجاری‌سازی ایده‌ها و فکرهای جدید، اهمیت توجه به حوزه گردشگری خلاق، تیم‌سازی و استفاده از منابع و امکانات موجود در کشور برای کارآفرینی از جمله مواردی بود که سخنرانان بر آن تاکید کردند.

در روز اول این رویداد ۵۴ ایده توسط شرکت‌کنندگان ارایه شد که از بین آن‌ها ۱۱ ایده برتر، انتخاب شد. در روز دوم و سوم شرکت‌کنندگان در دانشکده کارآفرینی با تشکیل ۱۱ تیم کسب‌وکاری بر اساس ایده‌های منتخب و حضور در کارگاه‌های مختلف در حوزه کسب‌وکار با هم به رقابت پرداختند.

مراسم اختتامیه با سخنرانی پاشا پورنیکو، مدیرعامل گروه دی ان ای یونیون و حسین بختیاری، مدیر امور پارک‌ها و مراکز رشد جهاد دانشگاهی برگزار شد.

در عصر روز سوم این مراسم از حامیان برگزاری رویداد، بانک گردشگری، گروه دی ان ای یونیون، صندوق کارآفرینی امید، جهاد دانشگاهی، همچنین از تیم داوری رویداد توحید علی‌اشرفی، اشکان بروج، رضا محمد کاظمی، جمشید الموتی، قربانی، مددپور و مربیان گروه‌ها کتایون سپهری، توانا عسگری، مولایی‌نسب، آرمان فاطمی، توحید قهرمانی، علیرضا جعفری، منصور خضرایی‌منش، شروین مشایخ، منصور میرطاهری، مسیح مقدم تقدیر شد.

 در ادامه بعد از تقدیر از تیم اجرایی رویداد، تیم‌های برتر بعد از ارایه نهایی، با نظر داوران رویداد به شرح زیر انتخاب و معرفی شدند.

رتبه اول: تیم «مای کردیت»

رتبه دوم: تیم «بوم گشت»

رتبه سوم: تیم «آی لیدر»

و تیم‌های برگزیده این رویداد

رتبه چهارم: تیم «گردشگری سلامت»

رتبه پنجم: تیم «ون تور»