fa-IR
کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات در نظام صنفی رایانه‌ای تشکیل شد
به منظور انتقال نظرات

کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات در نظام صنفی رایانه‌ای تشکیل شد

کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات و ارتباطات در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران آغاز به کار کرد.

اصغر رضانژاد دبیر سازمان با اعلام این خبر گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با هدف صیانت از خواسته‌های صنف درحوزه فاوا و بررسی کارشناسی مسائل این حوزه، کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات و ارتباطات را تشکیل داده است.

رضانژاد در این رابطه ادامه داد: تشکیل این کمیسیون تخصصی با چهره صنفی درون سازمان از آن جهت شکل گرفته که محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا طی حکمی با تصویب هیات وزیران، ناصرعلی سعادت را به‌عنوان عضو صاحب‌نظر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات انتخاب کرد.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به‌عنوان یک نهاد مستقل، عالی‌ترین کمیسیون در حوزه فاواست که وظیفه سیاست‌گذاری، تدوین و تصویب مقررات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را بر عهده دارد.

رضانژاد با اشاره به اهداف تشکیل کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات ارتباطات در خانه صنف ادامه داد: این کمیسیون در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با یک رویکرد تعاملی، تلاش می‌کند پنجره ارتباطی بخش خصوصی با کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به‌عنوان یک نهاد حاکمیتی باشد.

او در این رابطه گفت: این کمیسیون تخصصی، آماده دریافت و بررسی هرگونه مسائل و نظرات اعضای صنف در رابطه با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است تا بتواند از طریق تجمیع نظرات بخش خصوصی، بازوی مشورتی آقای ناصرعلی سعادت، عضو صاحب‌نظر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باشد.

به گفته دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، اعضای سازمان می‌توانند نقطه نظرات خود درباره مشکلات و مسائلی همچون تعرفه‌های حوزه ارتباطات، خدمات اینترنت، اخذ پروانه‌ها و غیره را در کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات ارتباطات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران مطرح کنند.

رضانژاد در این رابطه ادامه داد: این کمیسیون تخصصی همچنین ماموریت دارد مسائل مطرح شده در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را از دیدگاه بخش خصوصی مورد طرح و بررسی قرار داده و نتایج کارشناسی خود را ارائه کند.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از سال ۱۳۸۴ تاکنون بیش از ۳۰۰ مصوبه در زمینه خدمات همراه، خدمات ثابت، ارتباطات رادیویی، پست و مقررات عمومی منتشر کرده است.