رویداد استارت‌آپی در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق برگزار می‌شود
از سوی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان (ستفا)

رویداد استارت‌آپی در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق برگزار می‌شود

سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان (ستفا) جهاد دانشگاهی هم‌زمان با پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز اقدام به برگزاری رویداد استارت‌آپی صفاتک (کارآفرینی در صنایع فرهنگی و خلاق) از مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاد دانشگاهی در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه امسال و در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز می‌کند.

این رویداد کارآفرینی ترویجی و با رویکرد آموزشی است. در جریان این رویداد دانشجویان و افراد علاقه‌مند و صاحب ایده در زمینه صنایع خلاق و فرهنگی گرد هم جمع می‌شوند و ضمن اشتراک‌گذاری طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه خود، شبکه‌سازی و تیم‌سازی، مهارت‌های کارآفرینی و فرایند اجرایی سازی یک ایده تا کسب‌وکار و راه‌اندازی یک استارت‌آپ نوپا را در عمل آموخته و با کمک، مشاوره و نظارت مربیان متخصص رویداد ایده نوآورانه خود را توسعه می‌بخشند. در این رویداد مشاوران و مربیان با تخصص‌های کسب‌وکار، فناوری اطلاعات، صنایع خلاق، گرافیک و رایانه و کارآفرینی جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی تخصصی به شرکت‌کنندگان حضور دارند و در نهایت سه تیم و ایده برتر ارزیابی، داوری و معرفی خواهند شد.
هدف از برگزاری این رویداد ایجاد بستری برای جذب و ارائه ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه دانش‌آموزان مستعد، دانشجویان، دانش‏‌آموختگان دانشگاه‌ها، کارآفرینان و صاحبان ایده‏‌های کسب‌وکار در زمینه صنایع فرهنگی و خلاق است. ایده‌ها و تیم‌های برتر علاوه بر تقدیر و کسب جوایز، از اولویت بررسی امکان جذب در مراکز رشد و کانون‌های رشد، شکوفایی و خلاقیت سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی و شروع کسب‌وکار نوپای خود، ارائه خدمات پشتیبانی و تجاری‌سازی محصول، مشاوره و آماده‌سازی جذب سرمایه‏‌گذاران و ... برخوردار خواهند شد.
محورهای این رویداد شامل «نوآوری در گردشگری با نگاه ویژه به تبریز ۲۰۱۸»، «نوآوری در صنایع دستی (طراحی، اجرا، توزیع، بازاریابی و بسته‌بندی)»، «نوآوری در رسانه‌های جدید (انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای، محتواهای دیجیتالی، نرم‌افزارها)»، «نوآوری در هنرهای نمایشی، جشنواره‌های محلی و سنتی و اعیاد»، «نوآوری در طراحی اسباب‌بازی، البسه و پوشاک، سنگ‌های قیمتی» و «نوآوری در موسیقی، عکاسی، هنرهای تجسمی و معماری» است.
دانشجویان می‌توانند از تخفیف ۵۰ درصد شرکت در این رویداد استفاده کرده و در طی سه روز توان و استعداد کارآفرینانه خود را محک زده و از کارگاه‌های تخصصی راه‌اندازی کسب‌وکار نوپا (startup) این رویداد بهره‌مند شوند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به وب‌سایت ستفا مراجعه کنند.