آخرین تلکام پاییزی فردا آغاز به‌کار می‌کند

آخرین تلکام پاییزی فردا آغاز به‌کار می‌کند

هجدهمین نمایشگاه تلکام از فردا دوشنبه ۲۴ مهرماه به مدت ۴ روز، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

نمایشگاه تلکام به‌عنوان رویداد تخصصی مخابراتی در کشور در حالی به سال هجدهم خود می‌رسد که به‌عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت مخابرات ایران شناخته می‌شود.

هم‌زمان با این نمایشگاه، هفدهمین نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب برپا می‌شود. چند سالی است که فعالان این حوزه و به‌ویژه سازمان فناوری اطلاعات معتقد است به‌جای آنکه نمایشگاه تخصصی صنعت مخابرات با یک نمایشگاه نامربوط هم‌زمان برگزار شود، بهتر است در نمایشگاه الکامپ ادغام شده یا حداقل این دو نمایشگاه هم‌زمان برگزار شوند.

در اسفند سال گذشته هم جلسه‌ای مشترک میان مسئولان دولتی و برگزارکنندگان الکامپ و تلکام برگزار و اعلام شد که برای برگزاری هم‌زمان این دو نمایشگاه توافق شده است.

بنابراین به نظر می‌رسد این آخرین تلکام مهرماه خواهد بود و از سال بعد تلکام در تابستان و هم‌زمان با الکامپ برگزار می‌شود.

 آمار و ارقام تلکام

نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۷ با حضور ۲۲۵ شرکت داخلی و ۹۳ شرکت خارجی در تهران برگزار می‌شود.

بزرگ‌ترین رویداد مخابراتی کشور در فضایی به وسعت ۳۲ هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا خواهد شد.

این نمایشگاه از ۲۴ تا ۲۷ مهرماه جاری میزبان علاقه‌مندان و صاحبان کسب‌وکار در حوزه سیستم‌ها، تجهیزات و سرویس‌های مخابراتی و ارتباطات است. در این رویداد آخرین دستاوردها و توانمندی‌های متخصصان و کارشناسان کشورمان و شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی عرضه و معرفی می‌شود.

شرکت‌های خارجی یا نمایندگان آنان از ۱۵ کشور اسلوونی، انگلیس، آلمان، تایوان، چین، روسیه، ژاپن، سوئیس، فرانسه، فنلاند، قزاقستان، کانادا، لتونی، نروژ و یونان در این نمایشگاه مشارکت دارند.

قرار است مراسم افتتاحیه این نمایشگاه فردا ساعت ۹ صبح با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شود.

 برگزاری پنل‌های تخصصی

هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه تلکام ۲۰۱۷، قرار است پنل‌های تخصصی با حضور وزیر ارتباطات و معاونان وی برگزار می‌شود.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات گفت: امسال هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه تلکام ۲۰۱۷ برای نخستین بار و با پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پنل‌های تخصصی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر نمایشگاهی، برگزاری نشست‌های تخصصی است تا متخصصان و اندیشمندان آن حوزه، ضمن بازدید از دستاوردها و توانمندی‌ها، به تبادل نظر درباره مهم‌ترین تحولات تخصصی حوزه نیز بپردازند.

وی به عناوین این پنل‌ها پرداخت و گفت: اولین «نشست تخصصی اقتصاد دیجیتالی»، با حضور وزیر ارتباطات ۲۴ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰ در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

وی «الزامات ۲.۵ برابر شدن بازار ICT بر اساس برنامه ششم توسعه» را به‌عنوان دومین پنل این نمایشگاه معرفی کرد و گفت: این نشست تخصصی ۲۵ مهرماه در دومین روز از نمایشگاه تلکام ساعت ۱۰ در سالن کنفرانس ۱ برگزار می‌شود. «تبیین پیوست فناوری» با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز ۲۶ مهرماه ساعت ۱۰ در سالن کنفرانس ۱ برگزار خواهد شد.