fa-IR
دستاورد تیم‌های منتخب الکام‌استارز در نمایشگاه جیتکس
نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران تشریح کرد

دستاورد تیم‌های منتخب الکام‌استارز در نمایشگاه جیتکس

نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، دلایل حضور و دستاوردهای استارت‌آپ‌های ایرانی در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ را تشریح کرد.
نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ در حالی روز پنجشنبه به پایان رسید که تیم‌های ایرانی، حضور موفقی در این رویداد داشتند. باقر بحری در این باره گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به‌عنوان نماینده قانونی بخش خصوصی فناوری اطلاعات در ایران، خود را موظف به حمایت از تمام بخش‌های این صنعت می‌داند. بنابراین طبیعی است که برای توسعه کسب‌وکارهای نوپا، به‌عنوان آینده صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تلاش کرده و نقش خود را ایفا کند.
وی افزود: با این دیدگاه رویداد الکام‌استارز شکل گرفت و سومین دوره آن، به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد استارت‌آپی خاورمیانه در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ برگزار شد. در این رویداد نزدیک به ۴۰۰ استارت‌آپ در مرغوب‌ترین سالن نمایشگاه بین‌المللی تهران گرد هم آمده و ایده‌ها و محصولات خود را به سرمایه‌گذاران، مشتریان و بازدیدکنندگان معرفی کردند.
نایب رییس سازمان نصر ادامه داد: همچنین استارت‌آپ‌های برتر الکام‌استارز معرفی شدند و همان‌طور که وعده داده بودیم، این استارت‌آپ‌ها به نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ اعزام شده و در سالن FUTURE STARS حضور یافتند.
بحری گفت: استارت‌آپ‌های تحلیل ارتباط برنا، موزرا و کامنت ماینر که عنوان سه رتبه نخست الکام‌استارز ۹۶ را از آن خود کردند و همین‌طور استارت‌آپ‌های کیف پول شخصی نیو، پونز، اسمارت وای فای، ویزلاک، لینکپ و باشگاه فرهنگی شباویز با حمایت سازمان به نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ فرستاده شدند.
وی درباره دلایل اعزام تیم‌های استارت‌آپی به جیتکس گفت: در سال گذشته تیم‌های برتر دوره دوم الکام‌استارز به نمایشگاه سبیت اعزام شدند و تجربه بسیار خوبی کسب کردند. این تیم‌ها توانستند با سرمایه‌گذاران و مشتریان جدید ارتباط برقرار کرده و تجربه بسیار خوبی از حضور در یک نمایشگاه بین‌المللی و در کنار استارت‌آپ‌هایی از سایر نقاط دنیا کسب کردند.
نایب رییس سازمان نصر گفت: با توجه به تغییراتی که در نمایشگاه سبیت رخ داده است، تصمیم گرفتیم برندگان دوره سوم به نمایشگاه جیتکس اعزام شوند. البته این موضوع چند حسن دارد از جمله اینکه امکان یافتن سرمایه‌گذار و مشتری در منطقه قاعدتا برای استارت‌آپ‌ها فراهم‌تر است.بحری با بیان اینکه حضور در رویدادهای بین‌المللی فرصت ارزشمندی برای افزایش تجربه استارت‌آپ‌های ایرانی است، گفت: حمایت از استارت‌آپ‌ها تنها نباید به ارایه تسهیلات محدود شود. آن‌ها نیاز به کسب تجربه، یادگیری و البته ایجاد فرصت برای ارتباط با شرکت‌ها و فعالان بین‌المللی حوزه ICT هستند. ما هم به سهم خود در این راه گام برداشته و تیم‌های برتر الکام‌استارز را به نمایشگاه اعزام کردیم.
وی با بیان اینکه استارت‌آپ‌های ایرانی با کسب تجربه بیشتر می‌توانند کسب‌وکار خود را در سطح منطقه گسترش دهند، گفت: در نمایشگاه دو استارت‌آپ منتخب الکام‌استارز موفق شدند به جمع ۵۰ استارت‌آپ برتر نمایشگاه راه یابند که همین موضوع نشان می‌دهد بچه‌های ایرانی توان حضور و رقابت در رویدادهای بین‌المللی را دارند.
بحری گفت: براساس گزارش اولیه‌ای که دوستان استارت‌آپی حاضر در نمایشگاه به ما دادند، آن‌ها توانستند ارتباطات خوبی با سرمایه‌گذاران و شرکت‌های داخلی و خارجی برقرار کرده و از این فرصت به‌خوبی استفاده کردند.
وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس و دولت به بازدید از استارت‌آپ‌های ایرانی پرداختند، گفت: مسئولان کشور در حمایت از استارت‌آپ‌ها هم‌صدا هستند و باید با همراهی و همکاری هم برای تقویت و توسعه صنعت ICT بکوشیم.