fa-IR
از طرح‌های دانش‌بنیان جوانان مستعد کشور حمایت می‌کنیم
سرکنسول ایران در دبی

از طرح‌های دانش‌بنیان جوانان مستعد کشور حمایت می‌کنیم

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دبی در مراسمی که با حضور رییس و معاونان امور جوانان و بانوان اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان و تهران و رؤسای برخی از بانک‌های خصوصی و بیش از یک‌صد نفر از مدیران شرکت‌های برتر در استان اصفهان و بازرگانان و سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم امارات در محل باشگاه ایران در دبی برگزار شد، گفت: این سرکنسولی آمادگی دارد از طرح‌های دانش‌بنیان جوانان مستعد کشور حمایت کند.

علیرضا بهرامی در سخنانی با تمجید از فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه جیتکس بین‌المللی که توانسته توجه عده کثیری از شرکت‌کنندگان خارجی نمایشگاه و بازدیدکنندگان را به خود جلب کند، تصریح کرد: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی در چارچوب دیپلماسی اقتصادی کشور و اهداف تعریف شده، آمادگی کامل دارد با حمایت از سرمایه‌گذاران و بازرگانان ایرانی مقیم امارات، طرح‌های دانش‌بنیان جوانان مستعد کشور را مهیا سازد و با اجرای آن‌ها ارزش افزوده آن را معطوف به داخل کشور کند که به سهم خود می‌تواند نقش به سزایی در اشتغال‌زایی داشته باشد.

از سوی دیگر محمد مکی برگزارکننده اصلی این نمایشگاه به‌عنوان میهمان افتخاری در این مراسم شرکت و در سخنانی از استعداد و نبوغ جوانان ایرانی تمجید و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک به ایران سفر و از نزدیک با زیرساخت‌های علمی و دانشگاهی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران آشنا شود.

در این مراسم همچنین عبدالوهاب سهل‌آبادی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از همت جوانان ایرانی که با اتکا به دانش و توانمندی‌های خود موفقیت‌های چشمگیری در عرصه استارت‌آپ‌های متنوع به دست آورده‌اند، تقدیر کرد و نتیجه اعتماد به جوانان را راه‌یابی یک شرکت دانش‌بنیان اصفهانی به جمع پنجاه شرکت برتر در ارزیابی داوران نمایشگاه جیتکس برشمرد.

علاوه بر حضور این شرکت اصفهانی، دو شرکت دانش‌بنیان دیگر از تهران نیز موفق به راه‌یابی به جمع شرکت‌های برتر این نمایشگاه شدند.

هفته فناوری دبی (جیتکس) شناخته‌شده‌ترین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سراسر خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا است که همه‌ساله از هشتم تا ۱۲ اکتبر (۱۶ تا ۲۰ مهرماه) در این شهر برگزار می‌شود.

این رویداد هر سال، برترین تولیدکنندگان فن‌آوری جهان و منطقه و بیشترین تعداد مدیران ارشد کمپانی‌های مختلف و متخصصان این صنعت را گرد هم می‌آورد. نمایشگاه هفته فناوری دبی همچنین اقدام به شناسایی تازه‌ترین تحولات جهانی در صنعت فن‌آوری اطلاعات و ارایه آن‌ها در بخش رویدادهای جدید و یا برنامه‌های کنفرانس می‌کند.

نمایشگاه جیتکس امارات فرصتی برای توسعه کسب‌وکار، شناسایی و ملاقات نزدیک با تامین‌کنندگان، خرید و سفارش، اخذ نمایندگی محصولات و همچنین یافتن فرصت‌های جدید کسب‌وکار است.