علی‌بابا بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان شد
با افزایش ارزش سهام

علی‌بابا بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان شد

مجموع سرمایه بازار گروه علی‌بابا با رسیدن به بیش از ۴۷۲ میلیارد دلار، عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان را از آن این برند کرد.
سهام گروه علی‌بابا با پیشی گرفتن از فروشگاه اینترنتی آمازون آمریکا عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان را از آن خود کرد.
در معاملات امروز بازارهای جهانی، هر سهام گروه علی‌بابا با ۱.۲ درصد افزایش به ۱۸۴.۳۲ دلار رسید و مجموع سرمایه بازار این فروشگاه اینترنتی چینی به ۴۷۲ میلیارد و یک‌صد میلیون دلار رسید؛ این در حالی است که سهام آمازون با ۰.۸۷ درصد کاهش به ۹۸۲.۳۵ دلار رسید و مجموع ارزش سرمایه این شرکت آمریکایی ۴۷۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار گزارش شده است.
تحلیلگران بازار معتقد هستند، به دلیل عملکرد چشمگیر علی‌بابا در سال جاری میلادی، این فروشگاه اینترنتی چینی بعد از ۲ سال موفق به بازپس‌گیری عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان از آمازون شد.
سهام گروه علی‌بابا در بورس نیویورک آمریکا یکی از بالاترین افزایش شاخص‌ها را به خود اختصاص داده است و از ابتدای سال جاری میلادی به بعد بیش از ۱۰۰ درصد سهام علی‌بابا افزایش نشان داده؛ این در حالی است که سهام آمازون تقریبا با ۳۰ درصد رشد روبرو شده است.
سهام علی‌بابا در دو ماه اخیر، بعد از اعلام درآمد سه ماه این شرکت که بیش از حد انتظار بوده، ۱۲ درصد افزایش را تجربه کرده است.
سود خالص علی‌بابا در سال مالی این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۹۶ درصد رشد به بیش از ۲ میلیارد و یک‌صد میلیون دلار رسید.
تعداد خریداران کالا از پلت فورم علی‌بابا به ۴۶۶ میلیون نفر افزایش پیدا کرده که در حدود یک سوم جمعیت چین است.