fa-IR
دعوت جهرمی از فعالان ICT ارمنستان برای حضور در تله‌کام تهران
ایران و ارمنستان در حوزه ICT تفاهم‌نامه امضا کردند

دعوت جهرمی از فعالان ICT ارمنستان برای حضور در تله‌کام تهران

پیرو توافق صورت گرفته میان ایران و ارمنستان، ترانزیت اینترنت کشور ترکمنستان از مسیر دو کشور ارمنستان و ایران تامین خواهد شد.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان با واهان ماردیروسیان وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ارمنستان دیدار کرد.
در این دیدار دو طرف در زمینه ترانزیت پهنای باند اینترنت، امنیت سایبری و تبادلات پستی زمینه‌های همکاری را تعیین کردند.
وزیر ارتباطات با اشاره به روابط سازنده دو کشور از سال‌های گذشته، گفت: در این دیدار ضمن مرور همکاری‌های گذشته بر توسعه روابط تجاری دو طرف تاکید داشتیم.
وی به همکاری با کشور ارمنستان در حوزه ترانزیت بین‌الملل اشاره کرد و افزود: در دو سال گذشته ترانزیت عراق به اروپا از طریق ارمنستان ۱۰ برابر افزایش داشته است که مقرر شد با انجام مذاکرات سه‌جانبه از همین طریق ترانزیت بین‌الملل به کشور ترکمنستان نیز انجام شود.
آذری جهرمی از فعالان حوزه صنعت ICT ارمنستان برای حضور در نمایشگاه تله کام تهران دعوت کرد و گفت: با حضور و بازدید فعالان بخش ICT ارمنستان از نمایشگاه تله کام با ظرفیت بخش خصوصی ایران در این حوزه برای همکاری‌های دوجانبه آشنا می‌شوند.
وی به تشکیل کمیته‌ای از دو کشور برای همکاری در حوزه امنیت سایبری اشاره و تصریح کرد: افزایش تبادلات پستی دو کشور و توسعه دیتاسنترها از دیگر موضوعاتی بود که برای گسترش همکاری‌های دوجانبه مطرح شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار امیدواری کرد بعد انجام این توافقات تبادلات بین دو کشور چندین برابر ظرفیت فعلی شود.
واهان ماردیروسیان وزیر حمل‌ونقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه ایران و ارمنستان گفت: به موضوعات مطرح شده در این دیدار در آینده نزدیک به‌صورت عمیق‌تر پرداخته شود.
وی تصریح کرد: سطح همکاری‌های دو کشور از ترانزیت تا همکاری‌های پستی و فناوری اطلاعات و امنیت سایبری گسترش می‌یابد.
ماردیروسیان از تصمیم دو طرف برای تشکیل گروه‌هایی درباره نحوه همکاری‌های آینده دو کشور خبر داد و تاکید کرد: در این زمینه همایش‌ها و کنفرانس‌های مشترکی برگزار می‌شود.
وی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برای سفر به ارمنستان و بررسی موضوعات مطرح شده، دعوت کرد.