رقابت چهار استارت‌آپ ایرانی برای جایزه ۱۸۰ هزار دلاری
ایرانی‌ها در نخستین روز جیتکس درخشیدند

رقابت چهار استارت‌آپ ایرانی برای جایزه ۱۸۰ هزار دلاری

۴ استارت‌آپ ایرانی از میان ۴۶۵ استارت‌آپ شرکت‌کننده در جیتکس ۲۰۱۷ در طول برگزاری این نمایشگاه با در اختیار داشتن تریبون به معرفی توانمندی‌های خود برای جذب سرمایه‌گذار خواهند پرداخت.

محمدرضا طلایی، رییس فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران و مسئول پاویون ایران در جیتکس با اعلام این مطلب گفت: در این دوره از نمایشگاه، ۴۶۵ استارت‌آپ از ۴۰ کشور حضور دارند که تاکنون و در مرحله اول با انتخاب هیات داوران ۵۴ استارت‌آپ انتخاب شدند تا به معرفی توانمندی‌های خود بپردازند.

طلایی افزود:  از بین ۵۴ استارت‌آپ انتخاب شده، ۴ استارت‌آپ ایرانی هستند که در واقع می‌توان گفت در بین ۴۰ کشور، ایران بیشترین سهم را از این نظر از آن خود کرده است.

به گفته طلایی، استارت‌آپ موزرا و کامنت ماینر معرفی شده از طرف سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، استارت‌آپ خبریو از طرف اتاق تهران و استارت‌آپ اترس از طرف اتاق بازرگانی اصفهان، از میان ۵۴ استارت‌آپ برای انجام معرفی و شانس جذب سرمایه‌گذار انتخاب شده‌اند.وی افزود: روز اول نمایشگاه استارت‌آپ کامنت ماینر و اترس توانمندی‌های خود را در حضور سرمایه‌گذاران معرفی کردند و در روز دوم استارت‌آپ خبریو و موزرا  موفق به ارایه توانمندی‌های خود شدند.

رییس فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران گفت: استارت‌آپ‌های انتخاب شده در دور نهایی رقابت برای کسب جایزه ۱۸۰ هزار دلاری تلاش خواهند کرد.

طلایی در مورد پاویون ایران در این دوره از نمایشگاه جیتکس نیز گفت: برای سومین سال متوالی پاویون جمهوری اسلامی ایران به همت اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار با متراژ ۱۲۶ مترمربع در سالن پاویون‌ها برپا شده است و با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق نوآوری و شکوفایی، اتاق بازرگانی و تشکل‌های زیرمجموعه و با اجرای شرکت همایش گستران ایماژ، ۱۲ شرکت ایرانی در این پاویون حضور دارند.

وی اضافه کرد: از میان این ۱۲ شرکت، ۴ شرکت در زمینه تولید محتوا فعالیت می‌کنند و ۸ شرکت دیگر دانش‌بنیان هستند.

طلایی افزود: در عین حال،  ۲۹ استارت‌آپ ایرانی در بخش startup movement نمایشگاه شرکت دارند که حضور ۱۲ استارت‌آپ با حمایت اتاق بازرگانی تهران، ۶ استارت‌آپ با حمایت اتاق بازرگانی اصفهان و ۱۰ استارت‌آپ با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صورت گرفته و یک استارت‌آپ نیز به‌صورت مستقل حضور دارد.