برگزاری اردوی استارت‌آپ گردشگری در باغ دولت‌آباد یزد

برگزاری اردوی استارت‌آپ گردشگری در باغ دولت‌آباد یزد

دکتر محمدرضا اسلامی؛ اردوی استارت‌آپ را رویدادی برای ایجاد یک انقلاب در تفکر نسل جدید عنوان کرد.

اردوی استارت‌آپ گردشگری یزد با حضور شرافت مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد، محمدرضا اسلامی رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، شهوازیان رئیس شورای کارآفرینی استان یزد و دیگر مسئولین و کادر اجرایی اردوی استارت‌آپ گردشگری یزد و ۱۲۰ شرکت‌کننده در باغ دولت‌آباد یزد برگزار شد.

دکتر محمدرضا اسلامی رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: مشکل مردم جهان سوم در یک جمله کوتاه کمبود منابع نیست بلکه مشکل استفاده غیر بهینه از منابع است و چه‌بسا منابع زیاد در اختیار داشته باشیم ولی مدیریت درست در خصوص منابع نداریم.

اسلامی رئیس واحد یزد در این مراسم، استارت‌آپ را رویدادی برای ایجاد یک انقلاب در تفکر نسل جدید درزمینهٔ کارآفرینی عنوان کرد و افزود: ما در دانشگاه مرتباً شعار دانشگاه با صنعت را می‌شنویم.

مهندس شرافت مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد هم گفت:

گردشگری چه در بخش بافت تاریخی و چه در بخش طبیعی، کویر نوردی یک جایگاه خوبی در یزد پیدا کرده است.

شرافت افزود: استان یزد رتبه سوم بعد از اصفهان و فارس درزمینهٔ گردشگری دارد.

وی ادامه داد: من از شما تقاضا دارم تا با ارائه ایده‌های جدید و اجرایی کردن ایدهایتان فاصله استان یزد را با ۲ استان اصفهان و فارس کمتر کنید.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد در آخر افزود: در نشستی با مسئولین تصمیم گرفته شد تا بخشی از ایده‌های برتر اردوی استارت‌آپ گردشگری یزد اجرایی و عملی شود.

شهوازیان رئیس شورای کارآفرینی استان یزد نیز گفت: نوآوری، خلاقیت و کارگروهی در سال‌های اخیر ضرورت کارهای جدید و نو است.

شهوازیان افزود: یزد پتانسیل‌های خوبی درزمینهٔ گردشگری ازجمله حوزه سلامت دارد.

شهوازیان در ادامه گفت: شما دانشجویان مشتاق و کارآفرین باید سعی کنید ایده‌هایتان را به عمل نزدیک کنید و ما بدون هیچ محدودیتی از شما حمایت می‌کنیم تا ایده‌های شما عملی و اجرایی شود.

در ادامه شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را مطرح کرده و پس از رأی‌گیری ۱۱ ایده برتر انتخاب شد.