شرکت‌های حمل آنلاین کالا باید زیر نظر پست فعالیت کنند
مدیر عامل شرکت ملی پست ایران

شرکت‌های حمل آنلاین کالا باید زیر نظر پست فعالیت کنند

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران در خصوص رویکرد شرکت ملی پست ایران به شرکت‌های پیک آنلاین گفت: باید شرکت پست یا اپراتورهای پستی بر شرکت‌های پیک آنلاین نظارت داشته باشند.
حسین مهری، مدیر عامل شرکت ملی پست ایران، در خصوص رویکرد شرکت ملی پست ایران به شرکت‌های پیک آنلاین گفت: بر اساس اساسنامه جدید شرکت ملی پست ایران، هر جابه‌جایی کالا که دارای آدرس فرستنده و گیرنده باشد در واقع مرسوله پستی محسوب می‌شود و باید در قالب پست باشد. با توجه به صدور مجوز برای دو اپراتور پستی باید شرکت‌های جدیدی که در حوزه ارائه خدمات حمل کالا به‌صورت آنلاین فعالیت می‌کنند زیر چتر و نظارت اپراتورهای پستی یا شرکت ملی پست ایران باشند.
مدیر عامل شرکت ملی پست ایران با بیان این‌که باید نظارت در شرکت‌های پیک آنلاین ایجاد شود، گفت: نظارت باید وجود داشته باشد چرا که خدمات در حال ارائه از سوی این شرکت‌های جدید در واقع فعالیت‌های پستی است و کسی که به‌عنوان حمل‌کننده مرسول به درب خانه مردم می‌رود باید هویت داشته باشد تا مشکلی برای مردم ایجاد نشود که نیازمند هماهنگی‌هایی است که امیدواریم در آینده صورت بگیرید.
حسین مهری با اشاره به فعالیت شرکت‌های پیک آنلاین افزود: حجم کالای ارسالی توسط مردم در طی روز با استفاده از پیک‌های آنلاین در گذشته به اندازه کنونی نبود و این سیستم‌ها نیز تحت پوشش شرکت پست نبودند. چرا که این بسته‌ها حالت فوری دارند و در گذشته با پیک موتوری یا آژانس اقدام به جابه‌جایی این دسته مرسولات می‌شد.
وی با تاکید بر این‌که پیک‌های آنلاین ایده‌های بسیار خوبی هستند، گفت: شرکت‌های پیک آنلاین ایده‌های مناسب و کاربردی هستند که نیاز مردم را رفع و حوزه ارسال کالا به‌صورت فوری را سروسامان داده‌اند اما این شرکت‌ها باید تحت نظارت پست یا اپراتور پستی فعالیت کنند.
مدیر عامل شرکت ملی پست ایران با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت پست برای حضور با سامانه‌ای در میان شرکت‌های پیک آنلاین گفت: در روز 1۷ مهرماه 1۴ خدمت جدید پستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی می‌شود که یکی از این خدمت‌ها پست من نام دارد و خدمات پیک آنلاین را به‌صورت سریع، امن، راحت و با قیمتی رقابتی به شهروندان چند شهر از جمله تهران ارائه می‌کند.