نخستین اردوی سه روزه استارت‌آپ در دانشگاه کردستان آغاز شد

نخستین اردوی سه روزه استارت‌آپ در دانشگاه کردستان آغاز شد

نخستین اردوی سه‌روزه استارت‌آپ با حضور ۱۰۰ نفر شرکت‌کننده صاحب ایده در دانشگاه کردستان آغاز شد.

مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان کردستان شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاحیه نخستین اردوی استارت‌آپ (رویداد) استان کردستان که به همت پارک علم و فناوری و دانشگاه کردستان در سالن فردوسی این دانشگاه برگزار شد، به خبرنگاران گفت: استارت‌آپ یک رویداد جهانی است که همزمان با هفته کارآفرینی و با هدف ایجاد بستری برای پردازش به ایده‌های مطرح در این اردوی سه‌روزه است.

به گفته جمال‌الدین افضلی، در این اردو حدود ۱۰۰ نفر در بخش ایده و راه‌اندازی کسب‌وکار ثبت‌نام کرده‌اند که در طول این سه روز ایده‌پردازی می‌کنند.

وی اضافه کرد: در این رویداد بستری آماده می‌شود تا افرادی که صاحب ایده هستند، ایده‌های خود را مطرح کنند و در صورت انتخاب از سوی پارک علم و فناوری حمایت می‌شوند تا ایده‌های خود را به کسب‌وکار تبدیل نمایند.

مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری کردستان تصریح کرد: اردوی استارت‌آپ رویدادی آموزشی تجربی است که در آن کارگاه‌هایی تخصصی به همراه رویدادی ۵۴ ساعته برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان پس از شرکت در این کارگاه‌ها با الفبای ارزش‌آفرینی و نگرش استارت‌آپی آشنا می‌شوند.

افضلی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در رویداد ۵۴ ساعته فرصت آن را خواهند داشت تا ایده‌های خلاقانه خود را به محصولاتی اولیه و ارائه‌های جذاب برای رأی داوران تبدیل کنند.

وی داوران این رویداد را پرهام مرادی، غلامرضا عابدینی، بهرام ستاری، امین قاسمی و آرمان احمدی زاد ذکر کرد و گفت: داوران ترکیبی از افراد بومی استان و غیربومی هستند که تیم‌های ایده‌پرداز را ارزیابی خواهند کرد.

مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری کردستان همچنین گفت: در طول ۵۴ ساعت برگزاری رویداد، ۵ مربی خارج استان و ۵ مربی استانی به تیم‌های شرکت‌کننده مشاوره می‌دهند.

افضلی یادآوری کرد: به نفر یک این رویداد پنجاه میلیون تومان، نفر دو سی میلیون تومان و نفر سوم هم بیست میلیون تومان از سوی پارک علم و فناوری استان حمایت می‌شود و جدای از این هم از خدمات مشاوره فنی مهندسی هم برخوردار خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: سه ایده منتخب، علاوه بر منتفع از حمایت‌های پارک علم و فناوری، به اردوی کشوری اعزام می‌شوند که در صورت انتخاب در آن اردو، به اردوی جهانی می‌روند.