دومین جشنواره وب کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی برگزار می‌شود
با اعطای نشان برتر تعاملات الکترونیکی

دومین جشنواره وب کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی برگزار می‌شود

دومین جشنواره وب کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری در آذرماه برگزار می‌شود.

بدون تردید یکی از عوامل موثر در موفقیت کسب‌وکارهای امروز، حضور موفق و تاثیرگذار در فضای مجازی است و اولین و مهم‌ترین ابزار حضور و فعالیت هر بنگاه تجاری در فضای الکترونیکی نیز پورتال و وب‌سایت یک بنگاه است.

با همین رویکرد دفتر توسعه کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت دومین دوره جشنواره وب و کسب‌وکار بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری با محوریت ارزیابی وب‌سایت‌ها و پورتال‌های واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری برگزار می‌کند.

هدف از برگزاری این جشنواره، معطوف کردن توجه مدیران فناوری اطلاعات در واحدهای صنعتی، معدنی و بازرگانی به وضعیت پورتال و وب‌سایت بنگاه تحت مسئولیت آن‌ها، از نظر دارا بودن شرایط و قابلیت‌های لازم برای پیشبرد اهداف کسب‌وکار بنگاه در فضای مجازی، به‌ویژه در عرصه تعاملات بین‌المللی و نیز ایجاد انگیزه برای این واحدها به‌سوی برنامه‌های توسعه کمی و کیفی در این زمینه است.  

ارزیابی وب‌سایت و پورتال بر اساس شاخص‌های محتوا و طراحی، تعامل و خدمات الکترونیکی و فناوری و زیرساخت صورت می‌گیرد و به برگزیدگان، نشان برتر تعاملات الکترونیکی اهدا می‌شود.

بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری متقاضی حضور در جشنواره وب و کسب‌وکار می‌توانند در شاخه‌های فعالیت تعیین‌شده به تفکیک مقیاس (کوچک، متوسط و بزرگ) بنگاه تا ۳۰ مهرماه ۹۶ اقدام به ثبت‌نام کنند.

بخش صنایع شامل «فناوری اطلاعات»، «غذایی، دارویی و بهداشتی»، «ماشین‌سازی و تجهیزات»، «برق و الکترونیک»، «خودرو و نیرومحرکه»، «شیمیایی و سلولوزی»، «نساجی و پوشاک»، «فلزی، لوازم خانگی» و «صنایع دستی و فرش دستبافت» است.

بخش شاخه‌های بخش معادن و صنایع معدنی شامل سیمان، شیشه، سرامیک، مصالح ساختمانی، فلزات آهنی، فلزات غیر آهنی، کانی‌های صنعتی، ساینده‌ها، فروآلیاژها و فراورده‌های نسوز است. شاخه‌های بخش تجارت و اصناف نیز مشتمل بر تولیدی، توزیعی، خدماتی، خدمات فن، فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای و شرکت‌های بازرگانی (داخلی و خارجی) است.

فرزاد اسماعیل‌زاده، مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات و دبیر جشنواره وب و کسب‌وکار بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری به تعاملات خارجی و صادرات با اعلام این خبر گفت: پرتال متقاضیان حضور در جشنواره پس از ثبت‌نام آن‌ها در  وب‌سایت جشنواره و تکمیل فرم‌های خودارزیابی، از سه منظر شاخص‌های محتوا و طراحی، شاخص‌های تعامل و خدمات الکترونیک و شاخص‌های فناوری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مراسم جشنواره وب و کسب‌وکار با حضور مدیران ارشد وزارت صنعت و سایر دستگاه‌های اجرایی کشور در آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد، عنوان کرد:  از برترین بنگاه‌ها بر اساس مقیاس و حوزه فعالیت تقدیر شده و به آن‌ها «نشان برتر تعاملات الکترونیکی» اعطا خواهد شد.

به گفته اسماعیل‌زاده، همچنین با اعلام صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، بنگاه‌های معرفی‌شده از سوی ستاد اجرایی جشنواره که دارای طرح توجیهی توسعه و بهبود پورتال خود هستند، امکان دریافت تسهیلات حمایتی از این صندوق را خواهند داشت.