تور استارت‌آپی راه ابریشم به یزد می‌رسد

تور استارت‌آپی راه ابریشم به یزد می‌رسد

تور استارت‌آپی راه ابریشم که نخستین رویداد به‌منظور معرفی استارت‌آپ‌های ایرانی به سرمایه‌گذاران اروپایی است، ۶ آبان ماه در پارک علم و فناوری یزد برگزار می‌شود.

تور استارت‌آپی راه ابریشم نخستین رویداد در نوع خود برای معرفی استارت‌آپ‌های ایرانی به سرمایه‌گذاران اروپایی است که با هدف تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی بهتر به تجربیات موفق در سطح بین‌المللی و نیز جذب سرمایه خارجی طراحی شده است.

در بخش نخست این برنامه، تیم استارت‌آپ جاده ابریشم (شامل مجموعه‌ای از فعالان زیست‌بوم استارت‌آپی ایران و اروپا) طی ۱۰ روز (از۳۰ مهر تا ۹ آبان) به هشت شهر تبریز، اصفهان، یزد، تهران، شیراز، مشهد، قزوین و رشت سفر می‌کنند. این تیم در تاریخ ۶ آبان در یزد خواهد بود.

در هر شهر، هر یک از استارت‌آپ‌های مستقر در آن شهر یا شهرهای اطراف که پیش از این برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند فرصتی می‌یابند تا جزئیات مرتبط با کسب‌و‌کارشان را به سرمایه‌گذاران و کارشناسان حاضر ارائه دهند. در طی اقامت کاروان جاده ابریشم در هر شهر، چند استارت‌آپ به‌عنوان برگزیده انتخاب شده و در نهایت فرصت حضور در بخش دوم رویداد را خواهند داشت.

دومین بخش استارت‌آپ جاده ابریشم نیز با فاصله‌ای چند هفته‌ای در جزیره کیش برگزار خواهد شد. این برنامه که نشستی بین‌المللی است، میزبان هیئت‌های عالی سرمایه‌گذاران ایرانی و اروپایی خواهد بود. سخنرانی، شبکه‌سازی و نیز رقابت نهایی برای انتخاب سه استارت‌آپ برتر از جمله برنامه‌های متنوع این نشست است.

۱۰۰ استارت‌آپ‌ برتر هر کدام دو بلیت رایگان ورود به رویداد بین‌المللی کیش (در مجموع به ارزش ۴۰۰ یورو) را دریافت خواهند کرد به علاوه هزینه‌های اقامت و پرواز به کیش ۱۰ استارت‌آپ برگزیده نیز بر عهده رویداد است. در نهایت سه استارت‌آپ برتر به انتخاب هیئت‌داوران به جوایز نقدی و غیر نقدی متنوعی جمعاً به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان و بهره‌مندی از حمایت‌های مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی، شتاب‌دهنده‌ها و فرصت حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و ... دست می‌یابند.

رویداد استارت‌آپ جاده ابریشم به‌صورت مشترک توسط تکراسا،همفکر و GNP tour و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز مرکز شتاب‌دهی نوآوری برگزار می‌شود.

استارت‌آپ‌های فعال در حوزه‌های مختلف مرتبط با فناوری اطلاعات نظیر تجارت الکترونیک، اینترنت اشیا، هوشمندسازی، فین‌تک، مُد، تجهیزات همراه، هوش مصنوعی و سلامت و… می‌توانند برای حضور در این رویداد در نشانی F۶S ثبت‌نام کنند.