fa-IR
راه‌اندازی خوشه‌های مدل اقتصادی در پارک علم و فناوری
معاون وزیر ارتباطات خبر داد

راه‌اندازی خوشه‌های مدل اقتصادی در پارک علم و فناوری

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: خوشه‌های مدل اقتصادی و فناوری کارکردی مدیریتی در پارک علم فناوری راه‌اندازی می‌شود.
امیرحسین دوایی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات بازدید کردند.
دوایی با ارایه توضیحاتی درباره اهداف و کارکردهای این پارک علم و فناوری و اشاره به اینکه در این پارک خدمات مبتنی بر پشتیبانی فناورانه است، گفت: این پارک در حوزه‌های حمل‌ونقل هوشمند و در بخش الکترونیک، فعالیت می‌کند.
دوایی تصریح کرد: برای حضور شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی با این شرکت‌ها در حال مذاکره هستیم.
وی از راه‌اندازی خوشه‌های مدل اقتصادی و خوشه‌های فناوری کارکردی مدیریتی در این پارک خبر داد و افزود: در زمینه ساخت این پارک تجربیاتی در کشور وجود دارد اما در تراز جهانی نیاز به تجربیات بیشتری داریم.
دوایی با اشاره به قرار گرفتن پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنار پارک سلامت از امکان همکاری این دو پارک در حوزه اینترنت اشیا خبر داد.
وی از مذاکره با ۵۰ شرکت و بانک در ایران و شرکت‌های تراز اول در دنیا برای استقرار در پارک خبر داد و گفت: برای سرمایه‌گذاری در این پارک با ۵ شرکت بین‌المللی در حال مذاکره هستیم.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: برنامه کلیدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دوره، توسعه کسب‌وکارها است و ما به‌طور جدی به دنبال تقویت آن هستیم.
وی به تدوین و ابلاغ آیین‌نامه پیوست فناوری برای انجام مناقصات اشاره کرد و گفت: این پیوست با هدف حمایت از کالای باکیفیت ایرانی و توسعه فناوری در کشور تدوین و ابلاغ شده است.