بازتاب جایگاه استارت‌آپ‌های ایرانی در نشریه بین‌المللی فوربس

بازتاب جایگاه استارت‌آپ‌های ایرانی در نشریه بین‌المللی فوربس

نشریه اقتصادی فوربس در گزارشی، رشد و توسعه صنعت نرم‌افزار ایران را باوجود تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی علیه این کشور، ورای تصور خواند و از استارت‌آپ «تسکولو» به‌عنوان یکی از نمادهای این پیشرفت یادکرد.
تسکولو یک پلت‌فرم برای مدیریت آنلاین تیم و پروژه است که با گذشت یک سال از راه‌اندازی آن، حالا بیش از چهارده هزار کاربر بین‌المللی درصد کشور جهان دارد.

 

فوربس با معرفی بنیان‌گذاران تسکولو (فرهاد هدایتی‌فرد و کاظم کشاورز) چالش‌های این استارت‌آپ را در مسیر پیشرفت موردتوجه قرار داده و به نقل از فرهاد هدایتی‌فرد می‌نویسد: «تحریم‌ها علیه ایران مانع پذیرش پرداخت‌های مشتریان بین‌المللی - که بیش از ۶۰ درصد کل مشتریان ما را دربر می‌گرفت- می‌شد، بااین‌وجود ما توانستیم توانایی‌های تیم خود را ثابت کرده و در این شرایط بر مشکلات غلبه کنیم».

 

حدود یک ماه قبل تسکولو در رویداد استارت‌آپ استانبول ۲۰۱۵ از میان صد استارت‌آپ موفق بین‌المللی توانست جایگاه سه را از آن خود کند.

 

هدایتی از واژه تسکولو به‌عنوان واژه‌ای فارسی یادکرد و افزود: «درواقع این واژه بازی با کلماتی چون تسک و کولو است که در آن کولو به معنای بزرگی است و به همین دلیل تسکولو معنی کار بزرگ می‌دهد».

 

مدیرعامل تسکولو ادامه داد: «تسکولو یک رابط بسیار جذاب برای مدیریت وظایف و مسئولیت‌های تیمی است. با استفاده از این نرم‌افزار، افراد درگیر در پروژه‌ها، نقش‌ها و مجوزهای مختلفی برای انجام وظایف خود دارند. همچنین، تسکولو انجام فرآیند مدیریت پروژه را با تعریف دسترسی‌های متناسب با زمینه کاری هر شخص، بسیار آسان کرده است».

 

فرهاد هدایتی گفت: «ما این ایده را باهدف حضور در بازارهای بین‌المللی عملی کردیم و اطمینان داریم که استارت‌آپ ما نمادی از رشد اکوسیستم استارت‌آپی کشورهایی همچون ایران خواهد شد.»

 

«تسکولو» یکی از استارت‌آپ‌های چرخه نخست شتاب‌دهنده آواتک بوده است. آواتک یک برنامه ۶ ماهه شتاب‌دهی به استارت‌آپ‌ها ست که کارآفرینان را برای رسیدن به موفقیت همراهی می‌کند. این مرکز شتاب‌دهی کارآفرینان مشتاق را از طریق ارائه آموزش‌های کارآفرینی، مربیگری، سرمایه‌های اولیه (seed funding) و فراهم آوردن فضای کاری خلاق حمایت می‌کند.