fa-IR
برگزاری نخسیتن رویداد «موپک» در حوزه تلفن همراه
با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی

برگزاری نخسیتن رویداد «موپک» در حوزه تلفن همراه

نخستین رویداد موپک برای تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ۲۶ تا ۲۹ مهرماه ۹۶ در مجتمع تجاری- تفریحی کوروش برگزار می‌شود.
در سال‌های اخیر استفاده از فناوری‌های ICT برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای فناورانه نوپا (استارت‌آپ) از دو منظر کاهش هزینه‌ها و تسهیل امور اجرایی و ایجاد اشتغال مورد استقبال دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی کشور قرار گرفته است.
یکی از دستگاه‌های اجرایی کشور که پتانسیل بسیار زیادی برای حمایت، جذب و به‌کارگیری ایده‌ها و کسب‌وکارهای نوآورانه دارد، شهرداری‌ها هستند چرا که مستقیماً به‌طور روزانه با عموم جامعه و نیازهای آنان سروکار دارند.
از این‌رو، برای اولین بار در شهر تهران با همکاری ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی، شهرداری منطقه ۵ تهران و سایر حامیان مادی و معنوی، رویداد موپک (تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری) با محورهای ذیل از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۹ مهرماه ۱۳۹۶ در مجتمع تجاری کورش مال برگزار می‌شود.
شهر هوشمند، خدمات مرتبط با مراکز و مجتمع‌های تجاری، گردشگری شهری و کارآفرینی، کارآفرینی در بافت فرسوده، اقتصاد شهری و خانواده‌ها، ترافیک و فرهنگ رانندگی، دست‌فروشی و سد معبر، مدیریت پسماند و تفکیک زباله (خشک و تر)، کارآفرینی اقشار آسیب‌دیده اجتماعی، زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار از جمله موضوعات این رویداد هستند.
نخستین رویداد موپک تلفن همراه، برنامه‌ریزی شهری و توسعه زندگی شهری در دو بخش اصلی برگزار خواهد شد. در بخش استارت‌آپ ویکند رویداد موپک، شرکت‌کنندگان همگی در یک فضای مشترک قرار داده می‌شوند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق و متخصصان حوزه مدیریت شهری انتخاب می‌شوند، در جهت تبدیل ایده‌های خود به کسب‌وکاری موفق تلاش می‌کنند. به علت افزایش ضریب نفوذ تلفن‌های همراه بین مردم و همچنین بالا رفتن تقاضای مردم برای اپلیکیشن‌های تلفن همراه، این ابزار به‌عنوان مبنای طراحی و اجرای ایده‌های ارائه‌شده در این رویداد درنظر گرفته شده است.
همچنین نمایشگاهی نیز در این تاریخ برگزار می‌شود. هدف این نمایشگاه در وهله اول معرفی شرکت‌ها، معرفی کسب‌وکارهای جدید، ایده دادن به فارغ‌التحصیلان برای یافتن جایگاه شایسته، تعامل و ارتباط با صنعت است و در مراحل بعدی معرفی ایده‌های شکل‌گرفته در استارت‌آپ ویکند، حمایت اقتصادی و ایجاد فرصت در تقویت توانایی‌های شهروندان و اجرای اهداف حمایتی از افراد کارآفرین و در راستای آن ارتقاء سطح زندگی شهروندان است.
از طرفی این‌گونه نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی را برای شتاب‌دهنده‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم می‌آورد تا با تعداد زیادی از ایده‌ها و محصولات خلاقانه بالقوه سرمایه‌گذاری آشنا شده، زمینه‌های مشارکت و همکاری با یکدیگر را مورد بررسی قرار داده و در یک فضای رقابتی نسبت به جذب افراد موردنظر خویش اقدام کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت نخستین رویداد موپک برای تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری مراجعه کنند.