fa-IR
اسنپ و تپسی زیر نظر تاکسی‌رانی نیایند، برخورد می‌کنیم
عضو شورای شهر تهران

اسنپ و تپسی زیر نظر تاکسی‌رانی نیایند، برخورد می‌کنیم

شورای جدید شهر تهران هم معتقد است اسنپ و تپسی باید زیر نظر تاکسیرانی فعالیت کنند؛ در غیر این صورت با آن‌ها برخورد خواهد شد.

فعالیت اسنپ و تپسی به نظر می‌رسد هنوز وضعیت مشخصی ندارد و هرازچندگاهی یکی از مقامات شهرداری و شورای شهر آن‌ها را تهدید به توقف فعالیت می‌کند.

رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر نیز روز گذشته در گفت‌وگو با فارس از لزوم ساماندهی و نظارت بر شرکت‌های اسنپ و تپسی در سازمان تاکسیرانی گفت.

محمد علیخانی با بیان اینکه هر نوع خدمات مسافربری با خودروهای سواری در تهران باید زیر نظر سازمان تاکسیرانی باشد گفت: اگر اعتقاد داریم باید بر سرویس‌های مدارس نظارت کرد، می‌دانیم که این مهم محقق نمی‌شود مگر اینکه سرویس مدارس تحت پوشش سازمان تاکسیرانی باشد تا امکان نظارت وجود داشته باشد، براین اساس هرگونه خدمات مسافربری باید با نظارت تاکسیرانی صورت گیرد.

وی افزود: تاکسی‌های برخط یا اینترنتی ابداع بسیار خوبی است که مخالف آن نیستیم، اما باید ضمن ساماندهی تحت نظارت نیز قرار گیرند. یکی از مواردی که ضروری  است به آن رسیدگی شود، بررسی صلاحیت رانندگان است چراکه احتمال هرگونه تخلف یا مشکل وجود دارد و باید قبل از وقوع، بر آن نظارت شود.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه وزارت کشور آیین‌نامه‌ای را با محوریت تاکسی‌های اینترنتی در دست تدوین دارد گفت: معاونت حمل‌ونقل ترافیک شهرداری نیز به دنبال ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی است.

وی با بیان لزوم قانون پذیری شرکت‌های ارایه‌دهنده سرویس تاکسی اینترنتی گفت: این شرکت‌ها الزاما باید تحت نظارت سازمان تاکسیرانی قرار بگیرند.

علیخانی در پاسخ به این پرسش مبنی بر عدم تمایل این شرکت‌ها برای همکاری با سازمان تاکسیرانی گفت: در صورت عدم موافقت این شرکت‌ها مدیریت شهری ابزارهایی دارد و می‌تواند با این شرکت‌ها برخورد کند. اگر هر شرکتی بخواهد خارج از نظارت شهرداری فعالیت کند در این صورت نباید انتظار داشت مدیریت شهری معنی پیدا کند.